Великий інтерес у наших читачів викликало редакційне опитування на тему: якби вибори Президента відбувалися завтра, за кого ви б проголосували? За пару тижнів у ньому взяли участь 1090 небайдужих черкащан. В редакційну анкету ми включили прізвища кандидатів, які нині входять у десятку найбільш рейтингових за даними опитувань різних соціологічних служб.

Звичайно ж, наше редакційне опитування не є репрезентативним, тобто не має чіткої соціологічної складової. Та, попри це, воно показує певні суспільні настрої серед черкащан, які, відповідно, читають наше видання.

Цікаво також проаналізувати певні тенденції щодо рейтингу кандидатів, порівнюючи із результатами такого ж нашого редакційного опитування, яке ми провели у грудні минулого року.

Отож, у березні знову перше місце в опитуванні із результатом 27% (а це 290 голосів) зайняв Петро Порошенко, нині діючий Президент України. При чому, рівень його підтримки серед черкащан, які беруть участь в опитуванні, зріс на 5 %, порівнюючи із грудневим голосуванням. Мабуть, багатьом такий результат видається трохи дивним, адже за останніми опитуваннями більшості соцслужб Петро Олексійович не входить у явні лідери виборчих перегонів. Скоріше за все, перше місце Порошенка у нашому редакційному опитуванні свідчить про чималі можливості його команд на місцях швидко мобілізовувати своїх прихильників для голосування. Це, до речі, може зіграти важливу роль і у реальній президентській гонці. Такий результат Порошенка здобутий на фоні нашумілого скандалу із багатомільйонними розкраданнями в «Укроборонпромі», де фігурують найближчі соратники президента… Отож, цілком ймовірно, що виборці Черкащини на виборах 31 березня можуть посприяти нинішньому главі державі вийти у другий тур президентської гонки…

Свої позиції серед черкащан, які проголосували в нашому опитуванні, зміцнив лідер «Громадянської позиції», наш земляк Анатолій Гриценко. У березневому редакційному голосуванні Анатолій Степанович посів друге місце із результатом 21 %, що на 5 відс. більше, ніж це було у грудні. І це виглядає цілком логічним після зняття своїх кандидатур на користь Гриценка трьох уже колишніх кандидатів – Садового, Добродомова і Гнапа. До речі, за результатами останніх соцдосліджень після цих об’єднавчих процесів рейтинг лідера «Громадянської позиції» також суттєво зріс. У черкащан же особливі симпатії до Гриценка, адже він наш земляк, народився в селі Багачівка Звенигородського району. До того ж, його плюс у тому, що у порівнянні з іншими старожилами української політики, він себе не дискредитував, а головне на відміну від багатьох інших кандидатів,  не пов’язаний із олігархами. Тому, цілком логічно припустити, що на Черкащині у Анатолія Гриценка може бути один із найкращих результатів серед інших областей України…

Аналізуючи отримане третє місце у нашому грудневому редакційному опитуванні шоумена Володимира Зеленського, ми зауважували, чи зможе кіношний «слуга народу» втриматися на вершині популярності уже не як найвідоміший комік країни, а реальний політичний діяч, – покаже хід його виборчої кампанії… Сьогодні можемо констатувати, що пан Зеленський не просто втримався у топі найрейтинговіших кандидатів, а реально претендує на вихід у другий тур президентських виборів. Останні результати соціологічних досліджень взагалі шокували багатьох – нині шоумен посідає перше місце і на 4-5 відс. випереджує найближчих конкурентів. До речі, у нашому редакційному опитуванні за березень Зеленський хоч і залишився на третій сходинці, але кількість його прихильників серед опитаних зросла на 4 %.

Практично незмінним залишився рівень підтримки серед читачів, які взяли участь у редакційному опитуванні, у лідера «Батьківщини» Юлії Тимошенко. У грудні за неї готові були проголосувати 11 % черкащан, а у березні їх кількість зменшилася на 1%.

7 % наших респондентів все ще в очікуванні якогось іншого кандидата, окрім названих в редакційній анкеті, а ще 6 відс. поки що так і не визначилися, за кого хочуть проголосувати. До речі, нині кількість наших читачів, які ще не визначилися із своїм вибором зменшилася на 4 % порівняно з грудневим опитуванням.

Інші кандидатури із редакційного списку борців за президентську булаву отримали результат від 1 до 4 відсотків. Зокрема, Юрій Бойко, «Опозиційна платформа – За життя» – 4%, (45 голосів), Руслан Кошулинський, ВО «Свобода» – 4% (47 голосів), Олександр Вілкул, партія «Опозиційний блок» (2%, 19 голосів), Євген Мураєв, партія «Наші» (1%, 12 голосів) і Олег Ляшко, голова Радикальної партії – 1% (11 голосів).

Ще раз наголосимо, що редакційне опитування відображає думку лише читачів нашого видання. Хоча число тих, хто взяв участь в опитуванні, а це 1090 небайдужих черкащан, таки показує певні суспільні настрої серед наших земляків напередодні дня президентських виборів, які відбудуться зовсім скоро – 31 березня, у неділю…

Яків Немирів