Вихованці Моринського НВК готові висаджувати свої саджанці

Перший всеукраїнський екологічний флешмоб «Висади свої горіхи», ініційований Благодійним фондом «Урожай-громаді» за підтримки ТОВ «НВФ «Урожай» Групи МХП, відбувся 13 квітня одночасно в багатьох куточках України. Як зафіксували у Книзі рекордів України, всього у цей день було висаджено 5157 молодих дерев.

«Захід пройшов «на ура», – вважає директор ТОВ «НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік. –  Я, власне, не очікував такого розголосу, такої активності, коли переглядав фото- та відеозвіти з різних куточків України. Мені приємно, що люди перетворили висадку дерев на свято всієї громади, а найголовніше те, що до акції долучилися всі – від наймолодших дошкільнят до людей літнього віку».

Олександр Воскобойнік зазначає, що люди так захопились ідеєю встановлення всеукраїнського рекорду, що і самі шукали саджанці, адже «Урожаєм» було надано лише 4 тисячі дерев із висаджених більше п’яти тисяч. Зокрема, Лисянське лісництво висадило близько тисячі власних горіхів.

Агроном “Урожаю” демонструє журналістам технологію висаджування горіхів

Утім, зупинятися на цьому рекорді в «Урожаї» не збираються.

«Наш рекорд можемо перевершити лише ми, – жартує Воскобойнік. – Наступного року висадимо ще більше горіхів – може, вісім чи десять тисяч. Зробимо вже зараз закладку саджанців, щоб кожного року це була як своєрідна «посівна» – прийшла весна, треба садить горіхи. І не тільки горіхи, подумаємо, порадимось із агрономами, може, садитимемо ще й фруктові дерева».

Тетяна Волочай, директор благодійного фонду «Урожай громаді», долучилася до висадки горіхів і з своїми трьома дітьми: «Для них це було як свято. Зараз діти бачать овочі і фрукти лише в магазині, тому це була своєрідна просвітницька акція для молодого покоління».

Розповіла Тетяна Валентинівна і про призи, що їх мають отримати переможці за кращий відео- та фотозвіт з акції.

«Було дуже багато креативу від учасників, тому надзвичайно важко було визначити переможців. Тож хвалили гарне для учасників рішення – замість одного призу вручати три. Крім того, голосування за найкращий відеоролик буде проведено в інтернеті, і кожен зможе підтримати найкращого. Також було збільшено призовий фонд: якщо раніше переможець мав отримати сертифікат на купівлю садового інвентаря у магазинах мережі  гіпермаркетів України на одну тисячу гривень, то зараз за перше місце буде шість тисяч гривень, за друге – чотири тисячі і за третє – дві».

Крім того, спеціальний приз від директора «Урожаю» Олександра Воскобойніка на суму 10 тисяч гривень вже знайшов свого власника – це Завадівський НВК із Корсунь-Шевченківського  району.

«Надзвичайно приємно було бачити, з яким ентузіазмом поставилися до висадки горіхів і діти, і вчителі. При цьому, незважаючи на холод, було знято кілька роликів, що мене «взяли за душу». Хай на отримані гроші купують нові саджанці і далі облагороджують  свою територію, своє село, бо любов до садівництва – в українців у крові, і не можна допустити, щоб така хороша генна пам’ять зникла», – обґрунтував свій вибір Воскобойнік.

Ще один приз за найкращий фотозвіт  – сертифікат на навчання у школі гончарства у Мельниках – отримає громадська організація «Турбота про літніх людей».

«До неї входять активні пенсіонери, не ті, що пліткують на лавочках під під’їздом, а ті, що допомагають одне одному, роблять маленькі і корисні справи, – десь пандус встановити, комусь хвіртку полагодити. Вони замовили у нас горіхи і висаджували їх у одному з соціальних центрів у Черкасах. Благодійний фонд «Урожай-громаді» організує для них поїздку до Холодного Яру і цікаву екскурсію», – зазначила Тетяна Волочай.

За словами заступника директора ТОВ «НВФ «Урожай» Юрій Романчі, активну учать у акції брала Чигиринщина. Тут було висаджено алею на оглядовому майданчику в селі Мельники, і тут же підписано меморандум із обласною організацією Товариства Червоного Хреста про співпрацю.

Зазначимо, що соціальна робота «Урожаю» цьогоріч підпорядкована екологічній тематиці. Після висадження горіхів буде розпочато збір заявок на проведення екологічних фестивалів у громадах, що мають відбутися вже улітку.

Варвара Горова