Перед першим туром президентських виборів ми провели редакційне опитування серед наших читачів на тему: хто, на думку черкащан, вийде в 2-ий тур. Тоді більшість громадян, які взяли участь в опитуванні, були переконані, що у фінал президентської гонки вийдуть Володимир Зеленський та Петро Порошенко. При чому у перемогу шоумена вірили 28% опитаних, що майже збіглося із фактичним результатом пана Зеленського у першому турі…

Останні два тижні ми проводили опитування: якою буде позиція черкащан у 2-му турі виборів? У голосуванні взяли участь майже 797 наших активних читачів. Більшість із них підтвердили свій намір знову проголосувати за Петра Порошенка (27%). Ще 9 % учасників голосування заявляють, що голосували у першому турі за іншого кандидата, а тепер підтримають діючого президента.

23% тих, хто взяв участь в опитуванні, мають намір і цього разу віддати свій голос за Володимира Зеленського. А ще до голосів за популярного шоумена долучаться 25% активних черкащан, які у 1-му турі підтримували іншого кандидата…

Отож, за підсумковою арифметикою нашого опитування виходить, що пан Зеленський може перемогти Петра Олексійовича із різницею у 12%. Як видно із результатів нашого опитування, простежується чітка тенденція – переважна більшість черкащан, які в 1-ому турі голосували за інших кандидатів, 21 квітня будуть підтримувати Володимира Зеленського.

Значний відсоток опитаних не мають намір іти на вибори, оскільки їх кандидат не вийшов у 2-ий тур (7 %). Ще стільки ж читачів, які взяли участь в опитуванні, підуть на виборчі дільниці, щоб зіпсувати бюлетень. Тобто, ці громадяни фактично таким чином хочуть висловитися проти обох фіналістів виборчої кампанії.

І всього 2% опитаних заявляють, що не ходили і не підуть на вибори.

Хочемо наголосити, що наше редакційне опитування, звичайно ж, не претендує на наукове соціологічне дослідження. Та як показують результати виборів у 1-ому турі, тенденції, які виявляються у наших опитуваннях, часто майже збігаються із реальними підсумками голосування в нашій області.