В обласній адміністрації підбили «енергоефективні підсумки» 2017 року. Так, минулоріч на Черкащині залучили 259,9 млн грн на реалізацію заходів, спрямованих на енергоощадність.

Про це повідомив на нещодавній нараді начальник обласного управління житлово-комунального господарства Андрій Липкань, пише “ІнфоМіст”.

За «теплими кредитами» на енергоощадні заходи використали 80,5 млн грн. За словами чиновника, це майже на 30 % більше, ніж у 2016 році.

Загалом в області видали більше 3,3 тисяч «теплих кредитів» на утеплення, заміну вікон, газових котлів та інші енергоефективні заходи у приватних домоволодіннях, ОСББ чи ЖБК.

На заміну газових котлів на твердопаливні в області витратили 23,2 млн грн. Йдеться про 49 газових котелень бюджетної та соціальної сфери. Найбільш активними із заміни котлів серед районів були Кам’янський, Шполянський, Жашківський, Чигиринський.

Цьогоріч на компенсацію відсотків по «теплих кредитах» з обласного бюджету спрямовано 400 тис. грн. Ще 1,5 млн грн – з місцевих бюджетів.

За словами Липканя, за чотири місяці уповноважені банки «теплі кредити» не видавали. Оскільки розподіл державних коштів по банківських установах відбувся лише в кінці квітня. Втім з цього місяця кредитування відновлено.

Нагадаємо, Угода про асоціацію між Україною та ЄС, а також участь України в Енергетичному співтоваристві південно-східної Європи передбачають створення ефективних механізмів підтримки термомодернізації житлових будинків, сприяння державою енергоефективності та енергозбереженню.

Окрім місцевої програми підтримки, “теплих кредитів”, черкащани можуть скористатись аналогічною програмою IQ energy, що фінансується за рахунок ЄБРР.

Нещодавно Україна та ЄС підписали фінансову угоду щодо надання 50 млн євро безповоротного фінансування з боку ЄС на діяльність Фонду енергоефективності. Повідомляється, що програми Фонду будуть спрямовані насамперед на проведення енергоефективних заходів у ОСББ. Робота Фонду також спрямована на імплементацію Угоди України з ЄС та  забезпечення дотримання Україною міжнародних зобов’язань у сфері енергоефективності. Фонд створюється за підтримки міжнародних партнерів – ЄС та Німеччини. Фінансування Фонду енергоефективності у Держбюджеті на поточний рік передбачене у розмірі 1,6 млрд грн.