У селі Топильна, що на Шполянщині, за перший квартал 2024 року вже зафіксували перший випадок сказу у кота. Зараз з метою попередження розповсюдження вірусу серед тварин, фахівцями було проведено епізоотичне та епідеміологічне розслідування цієї ситуації. Загалом, у Звенигородському районі за цей період вже зареєстровано чотири таких випадки, а в цілому по області – 26, що становить 87,7% від кількості за весь минулий рік.

Таку інформацію журналістам “Шполяночки+” начальниця відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Звенигородського районного управління ГУ ДПСС в Черкаській області Лариса Погасій.

Основна кількість випадків сказу реєструвалась серед собак та котів, які найбільш наближені до людей та є для них головною небезпекою з інфікування збудником сказу.

“Однією з причин цього є відсутність контролю за виконанням правил утримання собак і котів, безвідповідальність власників домашніх тварин, особливо у приміській зоні. Крім того, це обумовлено низьким рівнем свідомості власників тварин, які відмовляються надавати своїх тварин для імунопрофілактичних  щеплень”, – пояснює пані Лариса.

Спеціалістами державної установи ветеринарної медицини з початку року в приватному секторі громад Звенигородщини планово щеплено проти сказу 500 собак та  100 котів. Села Топильна, Терешки та Лозуватка, що на Шполянщині, за дослідженням протиепізоотичної комісії, мають загрозу. Там щепили і домашніх тварин.