Масові порушення правил любительського рибальства на Лисянщині обіцяють перерости в серйозну проблему. Так вважає голова райради товариства мисливців і рибалок Станіслав Маловічко. Пишуть “Вісті Черкащини“.

– Вийдіть на будь-яку водойму, і рідко де сьогодні побачите рибалку з однією вудкою, більшість з них – «багатоверстатники» з цілим набором вудок і спінінгів, на яких по 2-3 гачки, – обурюється він. – Зробиш таким зауваження, а вони у відповідь: «так, ми трохи порушуємо норми, ловимо більше, ніж дозволяється. Але ж ми не «бомбимо» центнерами як браконьєри-сіточники?». Але якщо правила порушують сотні таких нібито законослухняних рибалок, який це колосальний збиток! А якщо це в нерестовий період?

І виникає запитання: з якого дива ми дивимося крізь пальці на незначні правопорушення рибалок-любителів тільки тому, що, бачите, є ті, хто порушує їх набагато серйозніше? Чому в мисливському господарстві навіть за таке незначне порушення, як відсутність у мисливця запису в контрольній картці про добуту дичину, складають протокол, а за перевищення лімітів добування з мисливця взагалі здирають три шкури – штрафи сягають від 1000 до 2000 гривень. А за піймані понад норму 2 кілограми риби ніхто й не пожурить.

А й справді, хіба для того щоб відпочити біля річки з вудкою або спінінгом обов’язково ловити 8-10 кілограмів карасів і закидати у воду 10-15 гачків. Живемо одним днем, а завтра захочемо порибалити – та спіймаємо лише облизня.