У 1-й міській гімназії Черкас в 4 класі на уроці музики діти співали “Вставай страна огромная”, “Катюшу” і “Сінєнькій платочєк”. Про це пише містянин  Євген Іванцов у спільноті “Місто на Че” у соцмережі.

“На додачу кліп з ху*лом, який слухає патріотичних пісень. А щоб матеріал запам’ятався краще, расєйськой мовой вчитель розповідає 10-річним дітям, що “савєцкій союз”, а точніше “расєя”, визволила Україну від загарбників”, – йдеться в дописі.

Зазначимо, що очільник департаменту гуманітарної політики міської ради “свободівець” Сергій Воронов спочатку вважав даний допис вигадкою, адже він не підкріплений фото та відеодоказами.

“Скажу лише одне – хто хоче розібратися в ситуації – звертається офіційно до нас, надає якісь докази своїм словам і ми розбираємось, хто хоче “пашумєть” – нехай шумить в інтернеті. Інтернет все витримає”, – спробував одразу відмахнутись від проблеми Воронов.

В свою чергу черкасці нагадали головному освітянину, що в мерії “тепер цілий відділ патріотичного виховання з патріотами створений”, тож реагувати на подібні речі – їхні прямі посадові обов’язки, за які, до речі, місто платить їм немалу зарплату.

І от вже наступного дня Сергій Воронов зазначив, що всі факти у дописі – підтверджуються.

“Всі факти, викладені у зверненні, – ретельно перевіряються спеціально створеною комісією. Наразі всі факти підтверджуються. Розраховую на звільнення”, – навіть не вибачившись за попереднє хамство, написав головний освітянин Черкас.

Зазначимо, що 1-ша міська гімназія вважається найелітнішою школою міста. Між тим пару років тому «сепаратистський» скандал вибухнув в іншому престижному навчальному закладі міста – гімназії №17, де вчителька англійської мови дозволяла собі антиукраїнські висловлювання на уроках та принижувала учнів. Знову ж таки, після пильної уваги громадськості освітянку звільнили, і їй не вдалось поновитись навіть через суди.

А, як кажуть філософи, два факти – то вже не випадковість, а якщо буде третій – можна говорити про системність…

Тож варто додати, що, за логікою здорового глузду, створений «свободівський» відділ у мерії мав би серйозно працювати над упередженням подібних випадків – ходити по школах, зустрічатись з батьками, дітьми, педколективами, пояснювати, попереджати про можливу навіть кримінальну відповідальність за проросійську пропаганду. Зрештою, – це навіть вкладається у суто партійну «свободівську» ідеологію. Але ж в тому то і питання, що світогляд розсаджених по кріслах «свободівців» остаточно позбувся усіляких там «непотрібних» нашарувань, бо вони заважають суто по-чиновницьки блаженно рахувати свої добре оплачені «трудодні». Таке враження, що при будь-якому подібному скандалі в мерії пальці перехрещують – тільки б далі допису черкасці не пішли. Бо ж тоді треба вставать і не гаслами сіять, а щось робить конкретне. А ж не звикли…