У Черкаській області зареєстровано випадок правця у 13-річної жительки Уманського району. Потерпілу шпиталізували до КНП “Черкаська обласна дитяча лікарня Черкаської обласної ради». Їй надають кваліфіковану медичну допомогу. Про це інформує ДУ “Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”.

При проведенні епідрозслідування встановлено, що дівчинка отримала травму та не була щеплена проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Фахівцями ДУ «Черкаський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проведено комплекс профілактичних та протиепідемічних заходів, а також необхідних лабораторних досліджень.

За останні 10 років на Черкащині зареєстровано 6 випадків захворювань на правець. Серед захворілих – 5 дорослих та 1 дитина. Останній випадок був зафіксований у 2023 році. Усі захворілі не мали щеплень проти правця відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

У січні 2024 року в Україні зареєстровано 1 випадок правця у Чернівецькій області.

ДУ «Черкаський обласний ЦКПХ МОЗ» наголошує: під час війни ризики травмувань, ушкоджень та можливості інфікуватись збудником правця зростають.