Ледь не щодня соцмережі рясніють повідомленнями про горе-паркувальників. Лише вихідними «зграя оленів» перегородила дорогу батькам з дитячим візочком, а біля одного з магазинів водійка зайняла відразу два місця для людей з обмеженими можливостями. Містяни нарікають: а де ж наша патрульна поліція, адже за подібні порушення правил дорожнього руху передбачений штраф. Нагадаємо, згідно зі статтею 122 частини 1 Кодексу України про адміністративні правопорушеннях (КоАП) штраф за порушення правил паркування, в тому числі стоянки і зупинки в недозволеному місці, складе 15 неоподатковуваних мінімумів громадян або 255 грн. Повторне порушення потягне більш високий штраф – 680 грн. Проте на ділі притягнути до відповідальності порушника зовсім не просто, бо поліція – просто не бажає цим займатися!

У цьому пересвідчився житель Черкас Ілля Голуб, вирішивши проявити громадянську небайдужість та повідомити про горе-паркувальника, що нищить новенький газон та новеньку тротуарну плитку на улюбленій вулиці мера Черкас – Героїв Дніпра.

Далі – своєрідний «крик душі» мовою автора:

«Цей пост не про чергове правопорушення, а саме про покарання, якщо бути точнішим, про відсутність як такого. На фото видно транспортний засіб з номерним знаком СА0110ЕС, який так «гарно» був припаркований на газоні. Повідомивши про дане порушення – зафіксував роботу наших стражів порядку (на відео добре видно).

Як виявилось, в даному правопорушенні не зафіксована шкода громадському майну. Наші експерти, не виходячи з автомобіля, легко визначили що це не газон, а саморощена трава, тому є тільки факт порушення ПДР. Ну звичайно, який ще газон може бути якщо постійно там така ситуація. За відсутності водія, та відсутності за ним кримінальних справ, поліцейські нічого не в змозі зробити щодо даного порушення. Велика кількість викликів: вбивства, крадіжки – мають більший пріоритет, тому на такі виклики час не марнується.

https://www.facebook.com/100008280995153/videos/2382787552007255/

Цю інформацію я отримав від слідчого моніторингової служби, попередньо залишивши скаргу на дії поліції. Слідчий мене запевнив, що кожна скарга фіксується автоматично і щоб я не хвилювався про те, що вона може бути проігнорована або не зареєстрована. Запитавши номер моєї скарги для отримання офіційного висновку про дане правопорушення, виявилось що номер ще не присвоєно, що робиться це вручну і необхідно почекати десь годинку. Тобто для присвоєння номеру скарги необхідно десь 2.5 години та скарга на дії поліції (ЕО26509 та ЕО26519 відповідно). От така от автоматична система, от таке от покарання.

https://www.facebook.com/100008280995153/videos/2382806012005409/

А щодо офіційного висновку, то я можу його отримати написавши заяву до відділу патрульної поліції, на що у них буде близько місяця. А чи варто?»

«У нашій країні, де немає верховенства закону, а суцільний поліцейський абсурд, домогтися справедливості неможливо… на жаль», – зазначають коментатори.

І як тут не згадати ситуацію, що трапилася з працівником нашої редакції близько місяця тому. Нагадаємо, чоловік помітив у кущах навпроти проїзду між будинками №69 та №81 по вулиці Героїв Дніпра нерухоме тіло чоловіка. Свідок викликав поліцію, проте екіпаж довелося чекати з півгодини.

«Ми що, по вашому, маємо до кожного тіла, що в канаві лежить, їхать?» – подібною була реакція правоохоронців. А для того, щоб зрозуміти, чи зафіксовано виклик знадобилась ще добра година часу. І поліцейські так само, не виходячи з автомобіля, визначили, що ніякого тіла в канаві немає. А потім ще й ображали в соцмережах заявника, бо він «насмілився» повідомити про абсурдну ситуацію журналістам…

Аналогічна ситуація була і рік тому прямо й центрі Черкас, коли поліція приїхала через годину після того, як скривавленого чоловіка забрала швидка…

Як бачимо, сподіватися на роботу правоохоронців в Черкасах марно. Та на жаль, коли поліція не справляється з своїми обов’язками, рано чи пізно містяни візьмуться за самостійне «наведення порядку»…

Поки що черкасці лише обурюватися «оленями» у соцмережах та задають риторичне питання «а куди дивиться поліція?» Згодом питання, швидше за все, набуде нового звучання – а для чого нам така поліція, яка замість виконання своїх службових обов’язків просто шукає відмовки, щоб не робить нічого, і ще й нахабно повчає громадян, щоб не лізли у їхні високі поліцейські матерії?

Варвара Горова