ТОВ НВФ «Урожай» компанії МХП завершує аграрний рік-2023. Як повідомляють на підприємстві, впровадження антикризових бізнес-стратегій компанією МХП, до структури якої входить підприємство, вже другий рік поспіль в умовах повномасштабного вторгнення допомагає стабільно організувати виробничу діяльність. Кейсами діяльності з журналістами «Дзвону» поділився директор підприємства Олександр Воскобойнік.

«Якщо в кількох словах охарактеризувати роботу впродовж року, то сіяли, жнивували, вирішували господарські питання і водночас не збавляли темпів у волонтерській та соціальній роботі. Забезпечували продовольчу стабільність країни. Волонтерили для підтримки наших захисників та громад на деокупованих територіях країни. Серед пріоритетних соціальних проєктів – турбота про дітей, в яких ворог хоче відібрати дитинство», – зауважує директор підприємства Олександр Воскобойнік.

Якщо говорити про підсумки аграрного року, то за попередніми підрахунками, загальний вал зернових, який зібрав «Урожай» цьогоріч, становить понад 550 тисяч тонн, з них олійних – понад 93 тисячі тонн.

Співпраця з громадами Черкащини та Київщини, де веде свою діяльність підприємство, – це усталена позиція «Урожаю» як соціально відповідального бізнесу.

По-перше, прозоро сплачені податки наповнюють місцеві бюджети громад. Саме ці кошти йдуть на реалізацію соціально-інфраструктурних проєктів в громадах, стабільну роботу закладів освіти, медицини та культури. Лише впродовж 9 місяців поточного року ТОВ «НВФ «Урожай» сплатило майже 224,1 млн грн податків і зборів до бюджетів усіх рівнів. З них до загальнодержавного бюджету перераховано – 12 млн грн, до місцевих –  155,7 млн грн. Сума єдиного соціального внеску (ЄСВ) на загальнообов’язкове державне соціальне страхування робітників підприємства становить 56,4 млн грн. До слова, загальна сума сплачених податків, зборів та внесків компанією МХП становить понад 4,2 млрд грн.

blank

Водночас «Урожай» разом зі стратегічним партнером, благодійним фондом «МХП – Громаді», розвиває громади, аби там хотілося жити, реалізуючи проєкти за участі місцевого бізнесу й органів влади. Вже кілька років поспіль громади Черкащини  та Київщини стають лідерами за кількістю підтриманих проєктів у межах конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!».

«А це означає, що наші громади у закладах освіти отримують можливість облаштувати укриття, щоб діти могли навчатися офлайн, як зробили це в Катеринопільському ліцеї, відкрити класи безпеки, створити сучасні бібліотечні простори, які трансформуються у волонтерські центри на підтримку армії. У місцевих медзакладах з’являється сучасне медобладнання, завдяки якому жителі громад можуть отримувати якісну медичну допомогу без виїзду у лікувальні установи великих міст. Для найменших діток – облаштовують дитячі, а для старших – спортивні майданчики навіть у найвіддаленіших від адмінцентру громади селах. І головне, що рушієм цих змін стають самі люди, – зауважує Олександр Воскобойнік. – Водночас, компанія МХП у співпраці з Фондом продовжує практику підтримки локальних підприємців у межах конкурсу бізнес-ідей «Роби своє», надаючи гранти на підтримку місцевого бізнесу.  Приміром, цього року в громадах Черкащини та Київщини були реалізовані проєкти по виготовленню домашніх сирів, домашньої випічки, пастили. Деякі переможці змогли масштабувати своє виробництво. Такий запит на гранти демонструє, що наші люди у громадах хочуть працювати, створювати робочі місця та наповнювати місцеві бюджети».

З перших днів повномасштабного вторгнення працівники «Урожаю» у лавах Збройних Сил України стали на захист рідної землі. Станом на кінець жовтня на підприємстві мобілізовано 66 осіб. Семеро працівників демобілізувалися. П’ятеро повернулися до своєї роботи на підприємстві, а ще двоє проходять медичну реабілітацію.

«Ми підтримуємо зв’язок з нашими мобілізованими колегами та військовими частинами, де вони служать. Тому знаємо та вчасно реагуємо на їхні запити щодо автопідсилення, придбання дронів та закриваємо багато інших потреб, – розповідає Олександр Воскобойнік. – Разом з тим, на рівні компанії МХП розуміють, що війна актуалізувала інший важливий момент – реабілітацію та реінтеграцію українських військових. Тому ще в травні минулого року розпочала проєкт, реалізація якого дає змогу нині подолати всі базові проблеми мобілізованих, ветеранів та членів їх родин».

Зокрема, мова йде про програму життєстійкості «МХП Поруч» для мобілізованих та ветеранів ЗСУ. Програма покликана створити для кожного військового або військової умови, у яких зможуть не лише повернутися до цивільного життя, але і якісно реалізувати свої права, отримати різнобічну підтримку та нові можливості. Для цього передбачений комплекс заходів, спрямованих на адаптацію, професійну підготовку (перепідготовку), психологічну реабілітацію, соціальне забезпечення. Крім цього, МХП співпрацює з громадами й громадськими інституціями, щоб стимулювати розвиток ветеранського малого та середнього бізнесу.

blank

«Але будь-яка справа має успіх завдяки відданим роботі людям, – висловлює переконання Олександр Воскобойнік. – Тому в переддень нашого професійного свята – Дня працівників сільського господарства – я хочу подякувати своєму колективу та всім колегам-аграріям. Робота в полі чи на фермі є нелегкою та потребує від людини певних знань і досвіду, а також особливого ставлення до своєї праці.  Господарювати на землі – це покликання. А під час війни ваша праця стає ще більш значущою та помітною. Бажаю всім міцного здоров’я, щоденного щастя та нашої спільної перемоги. Нехай щедро родять наші ниви, а над ними буде мирне небо».

До відома: «Урожай» – одне з найпотужніших агропідприємств Черкащини, яке з 2006 року входить до структури міжнародної компанії у сфері харчових та агротехнологій МХП. Підприємство займається вирощуванням зернових, олійних, технічних культур, а також тваринництвом молочного напрямку. Потужності зосереджені на території 27 територіальних громад у Черкаській та Київській областях. Земельний банк охоплює 80 тис. га землі.