Красногірський олійний завод, який почав свою роботу у 2011 році у селі Антипівка Золотоніського району, нині добре відомий не лише в Україні, але й за її межами. Спочатку тут виробляли ріпакову, потім кукурудзяну і зрештою – соняшникову олію з позначкою “органічна”. Від початку завод будувався як експортний. Ще десять років тому тут отримали перші сертифікати для продажу продукції за кордон. Проте через жорстку конкуренцію завод був вимушений кілька разів змінювати спеціалізацію. Та, здається, нині знайшов ідеальну для себе нішу – виготовлення органічної продукції.

blank

У 2020 році Красногірський олійний завод вперше почав переробляти органічний соняшник на олію. На сьогодні завод виробляє 90% органічної продукції і лише 10 – неорганічної. Усю органічну продукцію, яку виробляє, він експортує за кордон.

– Недовіри до українських виробників дуже багато, – констатує менеджер із продажів підприємства Сергій Обруч. – Але завжди дуже велике значення має, коли іноземці приїжджають до нас, бачать завод. Ми завжди готові показати все своє виробництво. Показуємо, що в нас усе високо технологічно, сертифіковано, із високою культурою виробництва. Після цього ставлення змінюється. Загалом із роками довіри стає більше. Є клієнти, які дають передоплату у 100 %. Литва, наприклад. Це і є синонімом слова довіра.

blank

Для можливості експортувати свою продукцію підприємство отримало низку сертифікатів від міжнародних компаній. Зокрема, у 2015 році завод став одним із перших в області, хто отримав сертифікат HACCP. Також за запитом клієнтів підприємство сертифікувалось за нормами GMP+. Сертифікація є гарантією для партнерів про те, що продукція, вироблена підприємством, є екологічною та відповідає європейським стандартам.

blank

Окрім того, на території самого заводу працюють дві лабораторії. Там перевіряють якість купленого насіння, а також кінцевого продукту – олії та макухи. Для розширення асортименту цьогоріч підприємство отримало сертифікацію на переробку сої. У планах – виготовлення органічної соєвої олії та макухи і подальший її експорт.

– У Європі зараз бум на органічну продукцію. І з кожним роком люди все більше переходять на неї. Мені здається, коронавірус на це теж вплинув, дав поштовх. Люди почали більше часу проводити вдома, задумуватися про своє харчування, – ділиться думками Сергій Обруч.

blank

Ознакою доброго реноме підприємства на ринку органічної продукції стала участь Красногірського олійного заводу у міжнародній виставці органічних продуктів BioFach, яка нещодавно пройшла в місті Нюрберг, що в Німеччині. Це місце зустрічі постачальників та осіб, які приймають рішення від виробництва та торгівлі органічною промисловістю. У цій виставці взяли участь 2276 компаній із 94 країн, серед них і 33 підприємства з України. Виставку відвідали  24 000 зацікавлених осіб зі всього світу.

blank

Отож, Красногірський олійний завод також взяв участь у цій виставці і мав нагоду представити світу свою якісну органічну продукцію, яка  сертифікована відповідно до Організаційного регламенту ЄС та рекомендацій щодо акредитації IFOAM, покровителя BioFach.

blank

Після 4 активних днів презентацій, консультацій та переговорів представник нашої олійної компанії Сергій Обруч відзначив, що велику цінність мають  особисті знайомства з іноземними партнерами, зустрічі та переговори з потенційними замовниками, обмін професійними напрацюваннями щодо органічного виробництва, вивчення питань змін та головних тенденцій цього ринку. Компанія “Красногірський олійний завод” виробляє органічну соняшникову олію та органічну макуху, яку на сьогодні вже експортує в такі країни, як Німеччина, Нідерланди, Польща. До речі, продукція нашого підприємства отримала високі оцінки від багатьох учасників виставки. Як результат, Красногірський олійний завод отримав попередні домовленості щодо співпраці із компаніями з Італії, Німеччини, Америки…