У ніч із 8 на 9 травня жителі міста зібралися біля Пагорба Слави, аби вшанувати пам’ять загиблих на фронтах Другої світової війни земляків.

О 23:01 тут оголосили “першу хвилину миру” – саме в цей час у 1945-ому було підписано Акт про беззастережну капітуляцію Німеччини та припинено вогонь по всій Європі.

Спершу біля меморіального комплексу просто неба транслювали документальні стрічки про Україну в Другій світовій війні. А після проголошення “першої хвилини миру” всі присутні вшанували пам’ять загиблих та поклали запалені лампадки до підніжжя Пагорба Слави.

blank

Таку всеукраїнську мистецько-меморіальну акцію до Дня пам’яті та примирення у Черкасах проводять четвертий рік поспіль. Участь у заході взяли разом із громадою взяли міський голова Анатолій Бондаренко, його заступники Ігор Волошин, Ігор Коломоєць, Людмила Бордунос, депутати, представники структурних підрозділів мерії, а ще – обласної влади та військові.

blank

– Ми завжди пам’ятатимемо про подвиг кожного з ветеранів Другої світової війни, які виборювали мир, – прокоментував Анатолій Бондаренко. – Вони для нас є прикладом мужності, відваги й справжньої любові до рідної держави. Від імені всієї територіальної громади нашого міста висловлюю глибоку шану й повагу всім борцям проти нацизму, кожному з визволителів.

blank

Нагадаємо, 24 березня 2015 року Президент України Петро Порошенко підписав указ, яким оголосив 8 травня Днем пам’яті і примирення.

blank