Відколи в Україні заборонили навігацію, черкаський яхт-клуб “Парус” – на відпочинку. Судна стоять на березі, а підкорювачі стихій вступили до лав Збройних Сил України чи тероборони.

Нині яхтсмени лагодять вітрильники та організовують зустрічі на суші, розповідає Суспільне.

blank

На спуску до води – імпровізований блокпост (на фото нижче), а на жодному судні не майорять вітрила. Місяць тому мали вийти в плавання, натомість – яхти на березі.

Пан Сергій лагодить свій Аякс, який роками чекав ремонту. Тепер він на заслуженому відпочинку, пожартував господар яхти: “Уже були б на воді, уже б ремонту не робили, уже б були на змаганнях якихось. Звісно, сумуємо за виходом на воду. Та розумію, що нині війна, воєнний стан, потрібно виконувати розпорядження”.

Його яхті – 25 років, цього літа – вона вперше не на воді й відчуває це, зауважив пан Сергій:

“Вона теж переживає і їй теж хочеться на воду. На то вона і яхта – вона як жива. Руйнування у неї точно будуть, розсихання. Усе-таки вода більш зберігає, як не дивно, а розсихаються човни”.

Навчальні яхти для занять із малечею теж стоять без діла. Та і більшість дітей, які опановували вітрильний спорт, нині за кордоном, розповів Сергій Ігнатенко: “Діточки наші з мамами поїхали за кордон. Вони дзвонять із Канади, з Австралії, з Іспанії. Куди тільки вони не поїхали від війни. Вони всі трошки заболіли парусним спортом. Вітрила – то воля, свобода. Я думаю вони всі повернуться”.

Голова правління яхт-клубу Олександр — військовий Збройних Сил України і доглядати за судном поки часу немає. Інші співклубники теж боронять Україну. Та, попри війну, зв’язок підтримують: “Збираємо капітанів, проводимо наради, проводимо суботники, спілкуємось”.

І поки яхти на суші – згадують про свої попередні досягнення.

“Черкаський екіпаж в Гьоджек посів перше місце. Ми самі не знали, що так можемо, що ми щось уміємо. Але нам сподобалося і потім почало по світу носити й ми потрапили на Сен-Мартен на Кариби в океан і ми там зайняли друге місце”, — розповів Сергій Продайвода.

Пан Сергій вірить, що синьо-жовтий стяг підкорить ще не одне море та океан.