Як повідомлялося в засобах масової інформації, окружним адміністративним судом м. Києва скасовано наказ Міністерства культури та інформаційної політики України від 26.03.2021 № 228, яким об’єкт культурної спадщини – «Житловий будинок пристава Табачнікова (особняк Вацлава Кринського)» по вул. Байди Вишневецького, 2 у місті Черкаси включено до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за видом пам’ятки архітектури та категорією місцевого значення. Про це інформує пресслужба Черкаської обласної прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Повітряні замки: черкаські пам’ятки не мають ані статусу, ані можливості робити ремонти

Раніше, у цій справі, яка набула значного суспільного значення, за ініціативи Черкаської обласної прокуратури відповідною територіальною прокуратурою здійснено вступ прокурора в справу за позовом власника об’єкту, а також прокурорами надано ґрунтовні письмові заперечення на позов.

Водночас, суд першої інстанції вказану справу розглянув за правилами спрощеного провадження без виклику сторін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міністерство Культури стверджує, що скандальний будинок у Черкасах є в реєстрі. Але в самому реєстрі його так і немає

Від часу надходження повного тексту судового рішення Київською міською прокуратурою спільно з Черкаською обласною прокуратурою буде вирішено питання щодо його оскарження.

Наразі судове рішення не набрало законної сили, а чинність вказаного вище наказу Мінкульту не зупинена.