Керівництво Черкаської обласної адміністрації також виступає за добровільне об’єднання громад. Таким чином ОДА відреагували на критику народного депутата Владислава Голуба, що підтримав громади Золотоніщини, які не хочуть об’єднуватися із Золотоношею.

“Процес об’єднання добровільний. Коли надаються пропозиції об’єднати населені пункти навколо Новодмитрівки, до якої веде одна дорога через місто Золотоноша, на мою думку, це неправильно. Але вирішувати лише вам, – наголосив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко, пише “ІнфоМіст”.

Як коментував напередодні заступник голови Черкаської ОДА Ярослав Березань, на сьогодні розробляється перспективний план утворення громад на Черкащині. Однак принцип добровільності залишається визначальним. На сьогодні є рекомендація утворити громаду із центром в Золотоноші.

“19 червня у Мінрегіоні відбулося засідання саме з приводу створення ОТТ у Золотоніському районі. Згідно наших пропозицій мало б бути 3 об’єднані громади: Зорівська, яка вже є, Золотоніська із центром у Золотоноші і Гельмязівська. Мінрегіон рекомендує створити одну громаду з центром в Золотоноші. Але районна рада, яка не є суб’єктом утворення громад, вважає, що краще об’єднатися в одну громаду навколо села Новодмитрівка. Ми з цим не погоджуємось, адже є законодавство, згідно якого в першу чергу мають об’єднуватися навколо міст обласного значення. Село Новодмитрівка фактично є продовженням міста Золотоноша, одна з вулиць імені Шевченка навіть продовжується в селі. Вся інфраструктура знаходиться в Золотоноші. Тож немає логіки, – вважає заступник, – створювати ОТГ навколо Новодмитрівки, де немає ЦНАПу та решти адмін приміщень. Людям із Благодатного, Деньгів, щоб проїхати в Новодмитрівку, треба буде наскрізь проїжджати Золотоношу”.