У селах Лисянської, Бужанської та Виноградської громад на Лисянщині завершилися прибирання населених пунктів та висадка дерев. Бажаючих причепурити рідні місця, як і роботи, вистачало всім. Працювали з запалом, із гарним настроєм із обуренням щодо тих, хто так бездумно дозволяє собі ставитися до довкілля і людей, які потім мусять все те прибирати, аби жити в чистоті і комфорті, пише видання “Вісті Черкащини“.

Не соромно сьогодні дивитися на чисті й охайні узбіччя, на прибрану територію сіл Будище Орли, Смільчинці, біля історико-культурного заповідника «Тарасові явори»», де полюбляють фотографуватися приїжджі, у старовинній Орлянській церкві.

Однак, за словами директора Лисянського КП «Благоустрій» Віктора Куценка, щороку залишається проблемним узбіччя дороги на Звенигородській горі. Не так давно працівники організацій і установ селища провели там велике прибирання, зібравши тони сміття. Але є в Лисянці певна категорія населення, яку ця чистота корчить, як чорта від ладану. От вони і знову вийшли на «діло» – понакидали гори сміття і на узбіччі, і в посадці, і навіть біля власних городів. Можливо, каже керівник, з такими «горе-господарями», треба боротися як в одній із сусідських громад. Там, біля стихійних сміттєзвалищ, прикріпили таблички з таким текстом: «Боженьку, викрути рученьки тому, хто накидає сміття». І, як стверджують очевидці, це допомогло, бо сміття туди вже ніхто не виносив.

У Боярці учні 9-11 класів в рамках акції «Посади дерево – зроби планету зеленою», висаджували горіхи у центрі села і назвали її «Алея випускників 2023» (на знімку). Горіхові алеї також з’явилися у Кам’яному Броді Бужанської громади, біля центрального стадіону у Лисянці, а у Винограді – «Алея туй», яку висаджували всім селом.