blankПід час новорічно-різдвяних свят уже стало традицією підводити підсумки року, що минув, визначати його головні події та відзначати найдостойніших людей у різних сферах діяльності.

Наша редакція також підтримала цю добру традицію і провела опитування серед наших читачів на тему: роботу якого мера міст Черкащини вони вважають найкращою в 2021 році? Ми подали список усіх міських голів області. А наші читачі протягом двох тижнів активно голосували за своїх обранців. Всього в опитуванні взяли участь 365 осіб.

Найбільшу народну підтримку отримав міський голова Черкас Анатолій Бондаренко. Його роботу у 2021 році найкращою визнали 44 % із числа тих, хто взяв участь в редакційному опитуванні. І це не дивно, адже у році, що минає, в Черкасах було зроблено чимало добрих справ і щодо ремонту доріг, шкіл, дитячих садків, благоустрою міста… До речі, у нещодавньому загальноукраїнському опитуванні, кого громадяни вважають найкращим мером України, Анатолій Васильович посів почесне третє місце серед 22 міських голів обласних центрів. А от у рейтингу найкращих для життя міст України в 2021 році Черкаси піднялися на дев’яту сходинку…

Протягом двох тижнів нашого редакційного опитування тривала запекла боротьба за друге місце між міськими головами Канева та Умані. Та, на жаль, нерви в очільниці Умані Ірини Плетньової не витримали і була організована масована «накрутка» голосів на її підтримку. За кілька годин було «наклацано» більше сотні голосів і фактично спотворено результати голосування. Від так, наша редакція видалила пані Плетньову із підсумкової таблиці. Та справедливості раді, треба все ж таки визнати, що без «накруток» міська голова Умані входила в лідируючу трійку мерів, чию роботу високо оцінили наші читачі.

Серед безумовних лідерів народних симпатій виявився міський голова Канева Ігор Ренькас. Хоча сьогодні пану Ренькасу не позаздриш. На останніх сесіях міської ради значна частина місцевих депутатів зайняла різко опозиційну позицію щодо мера, фактично блокуючи проведення засідань. Найкращим виходом із такої ситуації могли б стати перевибори і міського голови, і всієї міської ради. Враховуючи рівень підтримки Ігоря Ренькаса нашими читачами, якби ці вибори відбулися, то серйозного конкурента серед нинішніх депутатів-опозиціонерів у Ігоря Олександровича, скоріше за все, не знайшлося б. А от, чи усі нинішні обранці пройшли б у наступну каденцію, ну, дуже сумнівно…

Інші міські голови Черкащини за рівнем підтримки їх роботи нашими читачами значно відстали від лідируючої трійки. Так, мер Кам’янки Володимир Тірон, який посів четверте місце у рейтингу, отримав 7 % голосів від наших активних читачів. Роботу міських голів Шполи (Сергія Кравченко), Монастирища (Олександр Тищенко) та Чигирина (Віктор Харченко) у минулому році вважають найкращою 6 % черкащан, які взяли участь в редакційному опитуванні.

Ну, а замикають «турнірну таблицю» у змаганні за найкращого мера Черкащини за підсумками їх роботи у 2021 році Ігор Цибровський, міський голова Жашкова (5%), Олександр Саєнко, очільник Звенигородки (4%), Микола Наконечний, мер Христинівки та Олександр Заборовець, очільник Ватутіного (по 3%).

Ми завжди наголошуємо, що наше редакційне опитування, звичайно ж, не є соціологічним дослідженням у його класичному варіанті. Воно лишень показує думку активних читачів нашого видання. Але, як доводить практика, часто саме такі опитування відображають певні тенденції у суспільних настроях людей…