Шість громад Черкащини візьмуть участь у загальнонаціональному проекті «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Мова йде про Жашківську, Маньківську, Паланську, Селищенську, Тальнівську та Черкаську тергромади.

Деталі впровадження проекту обговорили сьогодні на робочій нараді в ОВА за участю представників громад. Зокрема, практичні рекомендації надала старша фахівчиня із соціальної роботи МБО «Партнерство «Кожній дитині» Лариса Стрига.

Проект спрямований на пошук і апробацію нових підходів і механізмів забезпечення права дитини на сімейне виховання. А також удосконалення чинної моделі патронату та розвитку мережі патронатних сімей.

Для учасників передбачене фахове навчання. Зокрема, їм надаватимуть юридичну, методичну та психологічну підтримку.  Передбачений також  супровід і психологічна підтримка родин.

– Це – ще один крок у розвитку послуги патронату в нашому регіоні, – зауважив заступник очільника області Олександр  Шамрай. – Цей проект для дітей і про дітей. Про забезпечення їхнього права на сім’ю.

Нагадаємо, Черкащина входить у трійку регіонів-лідерів за чисельністю патронатних вихователів. В області створено 30 патронатних сімей. А загалом послугами патронатних вихователів уже скористалося майже 350 дітей.

Довідково:

проект “Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату” виконується спільно Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Партнерством “Кожній дитині”, Міністерством соціальної політики України, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром із розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Європейського Союзу.