Майже на 4 мільйони гривень отримали допомоги черкаські лікарні від МХП у межах проєкту  «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19». Так, 4 червня благодійниками до Черкаської обласної лікарні, Черкаської міської інфекційної лікарні, Обласної дитячої лікарні та Черкаської центральної районної лікарні було передано засоби для дезінфекції, маски, респіратори, інфрачервоні термометри, комбінезони, захисні шитки тощо. Окрім того, обласна лікарня та міська інфекційна лікарня отримали по одному апарату ШВЛ.

За словами директорки Благодійного фонду «МХП – Громаді» Тетяни Волочай, холдинг МХП виділив на боротьбу з коронавірусом 84 мільйони гривень, серед яких 55 мільйонів – це загальний державний фонд, 15 мільйонів на Вінницьку і 14 мільйонів на Черкаську область.

«Ми цю суму вже, як кажуть, не лише використали, але і перевикористали. В області ми об’їхали близько 80 закладів, це і опорні лікарні першої хвилі, і районні лікарні, і лікарня швидкої допомоги, і численні амбулаторії та ФАПи.  Ми забезпечували заклади здебільшого засобами індивідуального захисту: бахілами, рукавичками, комбінезонами, захисними щитками, халатами тощо. Із дороговартісного обладнання  придбали ПРЛ-лабораторію для Черкаської обласної лікарні, оскільки швидкі і надточні тести на хворобу залишаються актуальними досі», – зазначила пані Волочай.

blank

«На початку коли виникла проблема забезпечення лікарень в період пандемії, ми зіткнулися з тим, що майже в усіх лікарнях було обмаль засобів індивідуального захисту для лікарів, крім того, ці засоби було дуже важко придбати в Україні і навіть в світі, бо дефіцит був всюди. Але нам вдалося завдяки налагодженим процедурам віднайти такі засоби, придбати їх по ринкових цінах, а головне – придбати їх вчасно і якісно, – прозвітував про допомогу закладам охорони здоров’я координатор Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслан Пономаренко. – У нас не було проблем, не було скарг, що речі, які ми поставляли, не відповідали сертифікатам або були неякісні. Невідомо, як ситуація буде розвиватися далі, і ми маємо бути готові до будь-яких подій, тому створюємо резерви. Не секрет, що Черкаська область було визнано, як найбільш забезпечену необхідними засобами захисту, потрібним обладнанням. І це великою мірою завдяки зусиллям усіх небайдужих людей».

blank

«Нам вдалося залучити до  допомоги лікарням і місцевий бізнес, ми отримали біля 5 мільйонів гривень,  що їх також було витрачено на придбання засобів індивідуального захисту. Крім того, ми долучились і до таких проєктів, як підвезення лікарів, ми передавали пальне активістам; до забезпечення їжею малозабезпечених сімей, ми передавали продукти харчування власного виробництва тощо», – відзначив координатор штабу благодійників.

Очільниця управління охорони здоров’я Черкаської облдержадміністрації Лариса Кошова наголосила, що завдяки проєкту  «Спільнодія Черкащини: здолати COVID-19» було не лише передано допомогу, але й застраховано медичних працівників.

«Україна належить до числа країн, які вчасно запровадили карантинні заходи і успішно борються з коронавірусною інфекцією. Нам, щоб відчувати себе впевнено, варто знати, що за спиною є помічники, які допоможуть у найтяжчу хвилину,  – дякує головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр  Дудник. – Особливо хочу подякувати компанії за наданий апарат штучної вентиляції легень високого класу, який, я думаю, буде слугувати багато років, не лише для порятунку від коронавірусу».

Наразі в обласній лікарні є 6 апаратів ШВЛ, які дозволено використовувати для лікування коронавірусної інфекції Національною службою охорони здоров’я. З них два – високого класу. Вартість одного такого ШВЛу  становить близько 700 тисяч гривень.

blank

Довідково: Наприкінці березня була започаткована платформа “Спільнодія Черкащини: здолати Covid-19”, яка об’єднала владу, бізнес та громадськість області для допомоги медичним закладам у боротьбі з коронавірусом. Ініціаторами створення проєкту стали керівництво Черкаської ОДА, Благодійний фонд «МХП – Громаді», Черкаська агенція регіонального розвитку, ГО «Молода Черкащина». Перший внесок у фонд платформи зробив БФ «МХП – Громаді», який перевів 14 млн грн. За час роботи «Спільнодії» спільними зусиллями вдалося зібрати понад 19 млн грн. Кошти направляються на закупівлю необхідного обладнання, засоби індивідуального захисту лікарів, страхування медиків, оплату роботи перевізників, які підвозять під час карантину медперсонал на роботу, харчування вразливих верств населення у області, дезінфекційні засоби та антисептики тощо. Проєкт спрямований на підтримку не тільки опорних лікарень, а й на інші лікарні, ЦПМСД, амбулаторії  і ФАПи Черкащини. 

4 червня лікарням області було передано:

1) засіб для дезінфекціі – 9 шт по 5 л; 2) засіб для дезінфекціі – 50 шт по 0,5 л; 3) антисептик Укравіт – 34 шт по 5 л; 4) тара Укравіт – 45 шт по 0,5 л; 5) рукавички нітрилові – 2000 шт; 6) маска медична – 2000 шт; 7) термометри – 2 шт; 8) інфрачервоні термометри – 2 шт; 9) пульсометри – 10 шт; 10) матраси – 15 шт; 11) респіратори – 10 000 шт; 12) рукавички нітрилові з довгими манжетами – 10 000 пар; 13)захисні окуляри – 400 шт; 14) захисні щитки – 200 шт; 15) комбінезони – 4000 шт; 16) комбінезон марлевий – 400 шт ;17) апарат ШВЛ – 2 шт.

Варвара Горова