Відтоді як почав діяти закон «Про добровільну мобілізацію засуджених», з установ відбування покарання у Черкаській області достроково звільнили 134 особи. Усі вони приєдналися до лав ЗСУ та підписали контракти на проходження служби. ​Таку відповідь на інформаційний запит журналісти видання “ВиЧЕрпно” отримали від Департаменту з питань виконання кримінальних покарань.

Що відомо?

​Наразі відомо, що в установах виконання покарань Черкаської області виявили бажання та підпадають під застосування умовно-дострокового звільнення від відбування покарання для проходження військової служби 152 ув’язнених.

Варто зауважити, що умовно-дострокове звільнення для служби в армії не стосується усіх без винятку. Не можуть претендувати на це засуджені за особливо тяжкі злочини. Зокрема, йдеться про тих, хто скоїв злочини проти нацбезпеки країни, умисне вбивство двох або більше людей. Також йдеться про винуватців вбивства з особливою жорстокістю, зі зґвалтуванням чи сексуальним насильством. Також не звільняють за статеві злочини, терористичні акти, тяжкі злочини, пов’язані з порушенням правил дорожнього руху в стані сп’яніння, або замах на життя правоохоронця. Під заборону також потрапляють високопосадовці, яких судили за корупцію.

Також слід зазначити, що середній вік засуджених, які були умовно-достроково звільнені для проходження військової служби за контрактом, становить від 35 до 40 років.

Чи вступають до лав ЗСУ жінки?

Станом на зараз, жінки, які виявили б бажання щодо мобілізації для проходження військової служби за контрактом, відсутні.