Попри спротив начальника Департаменту соцполітики Черкаського міськвиконкому, свободівця Олега Гудзенка, сьогодні заблоковані соцвиплати містянам мають відновитись. Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” написала начфін міста Наталія Джуган.

“Перераховано кошти на придбання житла для дітей-сиріт у сумі 1007,1 тис.грн. державної субвенції департаменту соцполітики. До речі, так і не дочекалися заявки від керівника департаменту на фінансування. Попри все, сподіваюсь-таки на наявність здорового глузду і бажання у пана Гудзенка використати унікальну можливість та витратити кошти державного бюджету. Сироти чекають! На виконання доручення міськради підготовлено проект рішення міскої ради про уточнення міського бюджету. Можна ознайомитись на офіційному сайті. Не підписаний проект лише одним керівником департаменту. Здогадатись не складно, яким! Керівником департаменту соцполітики. Слухавку навіть не підніма, попри обіцянки! Однак всім членам виконкому надіслано електронкою проект”, – зазначила Наталія Джуган.

У коментарях під постом Джуган секретар міськради Ярослав Нищик спробував виправдати однопартійця, мовляв, той чекає роз’яснення юристів, чи законним буде фінансування, якщо є заборона суду по рішеннях “канівської сесії”.

“Тут питання дуже просте: якщо зупинено певне рішення т.з. “сесії”, то це аж ніяк не означає, що скасовано всі попередні рішення ради. Щось діє. Пані Наталія вказує – що конкретно”, – одразу збив ентузіазм Нищика юрист Валерій Макеєв, нагадавши, що попри призупинення рішень “канівської сесії”, на підставі п.35 рішення міської ради про бюджет на 2018 рік соцвиплати по трансфертах обов’язково мають проводитись.

Нагадаємо, за підігрування у створенні штучного фінансового колапсу, щоб тиснути на суд і політичних опонентів міського голови, – сьогодні поплатились посадами двоє заступників самої Джуган. Повернувшись із відпустки, вона запропонувала їм писати заяви на звільнення, адже вони порушили закон, виконуючи, імовірно, вказівки із мерського кабінету.

Пізніше в коментарях Наталія Джуган подякувала всім активним черкащанам за “силу соцмереж”:

“Все! Є підпис Гудзенка на рішенні про уточнення! Із запереченнями, яких офіційно не надав!”

“Якщо ви вже надаєте проекти рішень на погодження, для їх безпосереднього підписання, потрібно скидати їх заздалегідь на ознайомлення та вивчення тих напрямків доходів, видатків і змін до них, які стосуються департаменту”, – зробив спробу з’їхати Олег Гудзенко.

На що одразу отримав відповідь Джуган:

“Зранку було на сайті. Ви ж тікали”.

Нагадаємо, команда міського голови спробувала використати як політичне “гарматне м’ясо” малозабезпечені сім’ї та АТОвців, яким призупинили соцвиплати, мотивуючи це тим, що нібито рішення суду заблокувало бюджет міста. Насправді суд призупинив виконання рішень сумнівної “канівської сесії”, де серед питань перерозподілу коштів на соцвитрати, були також розподілені близько 200 мільйонів гривень на різні капітальні видатки. Через очевидну незаконність канівської пленарки, всі її рішення було оскаржено депутатом Олександром Радуцьким, однак соціальних питань це не мало торкнутися, бо згідно із законом, логікою і здоровим глуздом, їх мали фінансувати згідно згадуваного пункту рішення про бюджет.