Більшість народних обранців, родом із Черкащини чи які обиралися в парламент по черкаських округах, підтримали історичний законопроект про українську мову як державну. «Пропетляли» і не голосували за нього через відсутність у залі наші мажоритарники, члени групи «Відродження» Антон Яценко, Володимир Зубик та Геннадій Бобов, «списочник-народнофронтівець» Максим Поляков та БППшник Віталій Чепинога. Може, у них і справді були важливіші справи поза парламентом, або вони не хотіли публічно засвідчити своє ставлення до утвердження української мови як державної. Напевне, виборці і журналісти ще не раз їх про це запитають…

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Стало відомо, хто з черкаських нардепів сьогодні не голосував за мовний закон

Однак, було двоє обранців, пов’язаних із Черкащиною, які істерично доводили шкідливість цього закону, називали його документом розбрату, який, мовляв, запроваджує в Україні «насильницьку українізацію». Саме це твердження звучить абсурдно, бо хіба не сміялася б уся Європа з «насильницької французації громадян Франції» чи «понімечення громадян Німеччини»?

Мова йде про депутатів із «Опозиційного блоку» Олександра Долженкова та Василя Німченка. Саме ці нардепи завалили парламент власними правками до законопроекту, щоб спотворити його і суттєво затягнути розгляд. Адже зауважень у сесійній залі довелося розглянути понад дві тисячі!

Звісно, «Опозиційний блок» та його осколок «Опозиційна платформа – за життя» вже давно фактично є філіалами путінського кремля в українському парламенті. Коли мова йде про знакові для українців рішення щодо мови, церкви, безпеки держави, – вони завжди оскаженіло намагаються завадити їх прийняттю…

А особливо дивує, що названі вище Долженков і Німченко – так чи інакше пов’язані із славним козацьким містечком Іркліїв, що на Чорнобаївщині. Зокрема, пан Німченко частенько тут буває, тож не може не знати, як ставляться на Черкащині до цих українофобських вибриків. Більшість українців сприймають дії цих «українських» депутатів, як підступи проросійської «п’ятої колони».

Переконаний, що такими антиукраїнськими вибриками вони ганьблять наш славний край Богдана і Тараса. І величне Шевченкове: «Свою Україну любіть, Любіть її… Во время люте, В останню тяжкую минуту За неї Господа моліть…» – для них порожні нікчемні слова.

Тому варто було б зробити таких «українських» обранців нев’їзними у нашу область, такими собі «персонами нон грата» на Черкащині.  І якщо той же пан Німченко приїжджає на свою малу батьківщину в Іркліїв, йому потрібно не хліб-сіль вручати, а зустрічати акціями протесту. Як можна на козацькій патріотичній землі подавати руку такому українофобу-путінцю?

Принаймні, тоді нам, черкащанам, не буде соромно за себе, що ми змовчали і не кинули в очі політичним повіям усе, що про них думаємо…

Леонід Даценко, народний депутат України VII скликання