В Україні набуває популярності нова небезпечна гра “Червоні двері, жовті двері”, через яку в дітей можуть початися галюцинації та панічні атаки. У школах Черкащини вчителі також вже почали попереджати батьків про цю психологічну забавку, пише сайт “Про все“.
Принцип гри “Червоні двері, жовті двері” (іноді також відома як “Двері свідомості”) базується на практиці гіпнозу або самонавіювання. Це популярна серед підлітків містична “гра”, що часто з’являється у відео на YouTube та TikTok.
Один із гравців лягає на спину, заплющує очі.
Інший сидить поруч і тримає його за руки, піднімаючи їх вгору.
Ведучий починає повільно повторювати: “Червоні двері, жовті двері, будь-які інші двері…”, поки учасник не ввійде в стан трансу.
Після цього гравець описує, що бачить — зазвичай двері різних кольорів, кімнати, істот, предмети тощо. Ведучий ставить запитання і скеровує “подорож” свідомістю.
Чому це може бути небезпечно
Психологічна нестабільність: Люди з вразливою психікою можуть впасти у стан паніки, відчути страх або дезорієнтацію.
Навіювання: У такому стані легко піддатися стороннім впливам або створити у свідомості страхітливі образи.
Пограничні стани: Гра може викликати змінений стан свідомості, схожий на гіпнотичний транс. Якщо вчасно не “вивести” людину, вона може відчути тривогу або дезорієнтацію навіть після гри.
Містичне сприйняття: Через атмосферу гри багато хто починає сприймати побачене як щось справжнє, що може викликати страх або навіть порушення сну.
Поліцейський психолог ГУНП в Черкаській області Павло Селянко пояснює, що розробники подібних ігор користуються особливостями психологічного розвитку дітей.
“В дітей ігрова форма діяльності – основна форма діяльності, – розповідає фахівець. – Знаючи це, розробник гри, мабуть, і користується цим. До того ж, підозрюю, ця гра подана “правильною” рекламою. Я сам бачу, який контент росіяни поширюють на Ютубі чи інших соцмережах, але діти на це дуже пристають. А таким російським сміттям соцмережі кишать”.
Особливість психологічних ігор часто полягає в самонавіюванні, що може бути небезпечним.
“Хтось менш навіюваний, хтось більше. Водночас діти більше підвладні навіюванню, ніж дорослі, які мають критичне мислення, – продовжує психолог. – Коли група дітей добровільно збирається пограти в згадану гру, значить вони хочуть досягнути якогось результату. Навіть якщо певного результату не може бути, вони самі собі допоможуть досягнути бажаного ефекту. В дітей уява гарно розвинена, особливо, якщо вона підсилена страхом. Якщо поставлять собі настанову щось побачити, то можуть цього досягнути”.
Карати дитину, забравши в неї телефон, результату не дасть, впевнений Павло Селянко. Вона майже завжди знайде спосіб отримати, що хоче.
“Коли батьки помітять якусь переписку підозрілу чи небезпечний контент, який переглядала дитина, то неправильно просто закрити доступ до соцмереж чи забрати ґаджет, – вважає фахівець. – Краще з нею поспілкуватися на умовах партнерських відносин, а не просто як з батьками. Дитина має не боятися розповісти все, як є. Так само на рівних необхідно пояснити їй, чому це погано. Водночас розчищене психологічне поле треба засіяти чимось раціональним і корисним. Це увага батьків, якісь гуртки та інше. Інакше це поле знову займуть некорисні речі.
Походження гри “Червоні двері, жовті двері” точно не встановлено, але вона, найімовірніше, виникла як міський фольклор або містична гра-психотренінг, що поширилась серед молоді у США у 2000–2010-х роках. Її популярність зросла завдяки відео на YouTube та TikTok, де її демонстрували як “заборонену гру”, пов’язану з паранормальним.
КОМЕНТАРІ
Приспати разом з шавкою.
На Черкащині собака покусав дитину, поки хазяїн тварини пив вино на лавці · 17 hours ago
1600 родин? Тому дам, тому не дам? Комусь квартира, а комусь дуля з маком? Знову дерибан і хабарі? Доки буде цей совок? Маєте гроші - дайте усім інвалідам порівну. Скільки можна з них знущатися?
Ветеранам виділяють по 2,5 млн грн на купівлю власного житла · 2 days ago
А що з довгобудом на розі бульвара Шевченка і вулиці Богдана Хмельницького??
У Черкасах замість довгобуду збудують м’ясний магазин · 3 days ago
Я думав що ці колони там і залишаться без нагляду.
У Черкасах замість довгобуду збудують м’ясний магазин · 3 days ago
Може людина хоче СВОЇМ ТРУДОМ ЗАРОБИТЬ ГРОШІ І ПОЖЕРТВУВАТЬ ФРОНТУ!
Нардеп від Черкащини задекларував 1,8 млн доходу від наукової діяльності · 3 days ago
То не дорога, навіть не напрям... Як добиратися, пішки?
Капітального ремонту дороги Золотоноша - Драбів не планується - "ДЗВІН" · 5 days ago
Нарешті. Ще б й газ відключили і еоектроенергію.
В абонентів Черкаської ТЕЦ близько двох тижнів не буде гарячої води · 1 week ago
А пилорама пилить бабки!!!
Нардеп від Черкащини задекларував 1,8 млн доходу від наукової діяльності · 1 week ago
і це українці? ні! це - малороси🤮
Понад 450 релігійних громад на Черкащині залишаються з московською церквою · 2 weeks ago
Цікаво, коли зеля отримає свої 3 роки?...
Засудили черкащанина, що не прийшов до ТЦК за рекомендацією колег · 2 weeks ago
Як ці вилупки можуть заробляти більше, ніж військові, які ризикують кожну хвилину своїм життям?!
Три квартири і зарплата у 500 тисяч: що задекларувала черкаська “Слуга народу” · 3 weeks ago