Одне з питань, яке зараз чи не найбільше цікавить жителів Чорнобаївського району – це ремонт доріг. Тому у відділі економіки райдержадміністрації, аби дізнатися, які дороги було відремонтовано минулого року і що чорнобаївців чекає цього року.

Як розповіла начальник відділу, із 1 січня 2018 року запрацював Державний дорожній фонд, дороги загального користування місцевого значення області перейшли у підпорядкування Черкаської облдержадміністрації, яка стала головним розпорядником коштів державного дорожнього фонду в області. При розподілі коштів дорожнього фонду для ремонту та утримання доріг місцевого значення Чорнобаївський район у 2018 році отримав майже 10% від загальної суми, що надійшла на область, – 30 млн 650 тис грн, які були повністю освоєні. Значні об’єми робіт виконані за рахунок коштів районного бюджету та субвенцій селищної та сільських рад у сумі близько 9 млн грн.

Однією з перших за рахунок коштів дорожнього фонду була відремонтована дорога від Чорнобаю до Ревбинського провороту. Кілька років поспіль починали ремонтувати дорогу у напрямку від Чорнобаю до Малої Бурімки, проте коштів вистачало лише до Веселого Хутора або Лукашівки. Минулого року ремонт розпочали з Малої Бурімки. Використали кошти із дорожнього фонду, районного, сільських бюджетів та кошти сільськогосподарських підприємств, і дорогу все таки доробили до Чорнобаю. Поряд із ямковим ремонтом за кошти із дорожнього фонду вдалося зробити практично нову дорогу між селами Новоукраїнка та Лукашівка. Новий асфальт поклали на ділянці протяжністю 1,3 км. Досить складним був ремонт дороги від Благодатного до Чехівки, оскільки вона пролягає двома районами. Золотоніський район частково поремонтував свою частину. Ми зі свого боку відремонтували ділянку від Чехівки до межі із Золотоніським районом. Також були виконані роботи на дорозі від Ірклієва до Вороненців. На ці роботи освоєно кошти з дорожнього фонду. А ремонт дороги, що проходить по Чехівці, зробили за кошти із районного бюджету. Залишилася невелика ділянка від Чехівки до Мельників, на якій заплановано проводити роботи цього року.

Найбільший обсяг робіт було здійснено в напрямку від Малої Бурімки до Кременчуцької траси. На ділянці дороги до Лящівки великими картами було відремонтовано близько 2,7 км та здійснено 1643 кв. м ямкового ремонту. На жаль, навіть такої суми коштів виявилося не достатньо, аби ліквідувати всі ями. Частина ям залишилася не ліквідованою. За останні роки вдалося майже повністю відремонтувати дорогу від Н-08 до Старого Ковраю. Не відремонтованою на цій дорозі лишається тільки ділянка протяжністю 1,2 км. Поремонтували під’їзні дороги до Москаленок, Васютинець, Тимченок, Ковраю, Мирного, Придніпровського, Жовниного, на ділянці дороги від елеватора до Чорнобаю, частково від Малої Бурімки до Мохнача.

Що ж стосується 2019 року, то для поліпшення стану автомобільних доріг за рахунок дорожнього фонду виділено 16 млн грн на ремонт доріг загального користування місцевого значення. До переліку включені напрямки на Мохнач, Іркліїв, Красенівку, Чехівку та Старий Коврай. За рахунок коштів районного бюджету (2,8 млн грн) роботи планується провести практично на всіх дорогах у межах до 200 тис. грн. До переліку доріг комунальної власності, на яких будуть проводиться ремонти за рахунок дорожнього фонду, включені вулиці селища Чорнобай, Хрестителевого, Красенівки, Ірклієва та Мельників. Також значна кількість сільських рад планує поліпшити стан дорожнього покриття на своїх дорогах.