Для потреб комунального підприємства «Черкаська служба чистоти» придбали новий сміттєвоз марки «Ford» з німецьким гідравлічним обладнанням. Сучасна спецтехніка зможе збирати побутові відходи з близько 110 контейнерів. Загалом потужність цього автомобіля розрахована на 22 кубічних метрів пресованого сміття.

– Аби виконувати свої зобов’язання перед містянами, нам доводиться користуватися послугами підрядної організації. За перевезення сміття щомісяця сплачуємо їм близько 3,6 мільйонів гривень, – розповідає виконувач обов’язків директора КП «ЧСЧ» Ігор Слинько. – Ми б хотіли бути більш незалежними від приватного інвестора й нести відповідальність за чистоту в нашому місті.

За його словами, кожного місяця в Черкасах накопичується близько 53-54 тисяч кубів твердих побутових відходів. Для того, аби самостійно впоратися з такою кількістю сміття, їм необхідно ще, щонайменше, сім машин.

– Досі в нашому розпорядженні був лише старенький МАЗ, який забирає сміття із 40 контейнерів. У перевізника ж – 8 машин, які працюють на лінії, – розповів Ігор Володимирович. – До слова, востаннє техніку на підприємстві оновлювали ще в 2007 році, тоді нам купили один ЗІЛ.

Новий сміттєвоз оглянули заступники міського голови Черкас Юрій Ботнар та Ігор Коломоєць, які ініціювали виділення коштів із міського бюджету на закупівлю техніки. Посадовці, серед іншого, обговорили проблеми та потреби підприємства.

– Придбання сміттєвоза вперше за 11 років на «Черкаську службу чистоти» є другим кроком після закупівлі баків для відродження цього комунального підприємства. Ми переконані, що система вивезення сміття в нашому місті має базуватися, передовсім, на потужностях «ЧСЧ», проте – в перспективі хочемо й надалі залучати інших підрядників на відкритому конкурсі за територіальним розподілом, – прокоментував Юрій Ботнар. – Вважаємо, що розподіл роботи кількох підрядників за мікрорайонами дасть можливість якісніше очищати місто від твердих побутових відходів та запобігти їх накопиченню. Незабаром місто планує оголосити конкурс на вивезення негабаритного сміття.

Нагадаємо, нещодавно для збору твердих побутових відходів для «Черкаської служби чистоти» придбали 160 нових контейнерів. Кожен з них виготовлений із оцинкованого металу об’ємом 1,1 кубічних метрів.