На сайті мерії опублікували проект рішення про надання дозволу комунальному підприємству “Черкасиелектротранс” на укладання договору фінансового лізингу для придбання 20 тролейбусів з правом викупу на загальну суму 106 мільйонів, пише Інфоміст.

У пояснювальній записці зазначають, що більшість рухомого складу КП “Черкасиелектротранс” – це тролейбуси, вік яких становить від 22 до 31 року, при нормативному терміні експлуатації 10 років. Через це транспорт систематично виходить із ладу, що в свою чергу спричинює значні незручності для громадян та суттєво зменшує пасажиропотік, а відповідно зменшується і прибуток підприємства.

Договір лізингу з “Приватбанком” передбачає такі умови: аванс – 31,8 млн, сума фінансування – 74,2 млн, відсоткова ставка – 17 % річних у гривні. Строк лізингу 3 роки, погашення лізингових платежів та відсотків має відбуватися щомісячно рівними частинами. Однією з умов фінансового лізингу є обов’язкове його забезпечення Черкаською міською радою шляхом укладання договору поруки.

Однак департамент фінансової політики ЧМР має заперечення стосовно цього проекту рішення. Запропоновані умови придбання комунального транспорту у лізинг передбачають в 2018 році витрати в сумі в сумі 55,8 млн.грн. Крім того, додаткові витрати на страхування транспорту складуть близько 2,0 млн.грн. На сьогодні, кошти в міському бюджеті на оновлення рухомого складу не передбачені, тому не зрозумілими є джерела фінансування цих операцій у 2018 році.