З’явились чергові підтвердження того, що кандидат на посаду міського голови Черкас Віктор Євпак проводить свою бізнесову діяльність, мінімізуючи сплату податків в Україні. Копії відповідних документів надав черкасець, директор управлінської компанії “Нова якість” Андрій Бортник.

“Ви говорите про велику кількість ваших працівників, але жоден з них не оформлений у вас офіційно. Тільки через це бюджет міста не дотримує десятки мільйонів грн. В реалії ми бачимо ФОП, і не бачимо жодної фірми, де ви є власником в Україні. Порушуючи закон, ви реєструє підприємства за кордоном, і бюджет України недоотримує десятки мільйонів. Ви боретесь проти “Нової якості”, що виграла чесний конкурс на користь вашої команди, що є головами осбб, що є прикладом політичної корупції. Ви вимагаєте від влади профінансувати ремонти осбб, а кошти отримують члени вашої команди. Ви говорите, що не отримали жодної копійки бюджетних коштів, але на справді маєте сотні тисяч на неконкурентних закупівлях в Дрогобичі та Черкаській ОДА”, – пише Бортник на Фейсбуці.

blank blank blank blank blank

Звісно, реєструвати свою діяльність як ФОП законодавство не забороняє. Хоча ухиляння від податків у особливо великих розмірах – це вже порушення. А у випадку Євпака, коли кошти проганяються через закордонну фірму-прокладку, мова може йти навіть не стільки про порушення закону, як про маніпулювання прихильністю виборців і брехню. Адже у виборчих відео-роликах він позиціонує себе, як великий платник податків, який бореться з корупцією. А на практиці користується сам схемами мінімізації, не особливо переймаючись за інтереси держави.

Що ж до ОСББ, то Бортник, в очевидь, мав на увазі те, що лідери ОСББ міста йдуть до міськради за списками «Голосу».

Підтримав Бортника і ще один кандидат на посаду міського голови Олександр Згіблов, керівник «Темпу», підприємства, що є одним із великих платників податків. Його обурило те, що його підприємство, на відміну від євпакового, за минулий рік сплатило 37 мільйонів податків. У той час завдяки схемі мінімізації, Євпак уникає великих сум податку на прибуток та ПДФО.

«Для мене це дуже серйозно! Бо кошти з оплати податків утримують мою державу і моїх батьків. І якщо якийсь хитродупий підприємець в законний спосіб не сплачує податків, і за це підприємець не має мене вчити і запитувати чи я серйозно… та й ще йти в депутати чи мери», – відповів Згіблов на закиди захисників Євпака.

Додамо, що в коментарях під дописом Бортника Віктор Євпак переводить стрілки то на «Нову якість», то на жарти, типу, «класно, що люди вміють користуватись google», однак відповіді на поставлені питання щодо того, чи справді він має за кордоном фірму, через яку проганяє гроші, не відповів. Як і не назвав суми, скільки насправді він сплатив податків.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сірі відтінки біографії “темної конячки” Євпака

Таке враження, що в Черкасах два Євпаки – один позиціонує себе як успішного підприємця та людину, що може з легкістю залучати до міста нових інвесторів. А другий реєструє свій бізнес не в Україні, і відповідно і податки сплачує не тут. Хоча, якщо серйозно, то враховуючи те, що діти Євпака не є громадянами України, то найвірогідніше, що “молодий та принциповий політик” не пов’язує свого майбутнього ані з Україною, ані з Черкасами.

Варвара Горова