Депутати не підтримали проект рішення про заборону продажу алкоголю. Відповідний проект рішення, що передбачав заборону продажу алкогольних напоїв з 22.00 до 08.00 години в зимовий період (листопад – березень) та з 23.00 до 08.00 години в літній період (квітень – жовтень) на території міста Канів, виносився на обговорення представників депутатського корпусу в ході чергового засідання сесії Канівської міської ради.

Нагадаємо, у березні ц.р. Президент України підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових», яким, власне, передбачено право місцевій владі самовільно встановлювати обмеження продажу алкоголю в певний час доби. До слова, таке обмеження вже діє у Львові, Івано-Франківську, Черкасах, Луцьку, Ужгороді та інших містах України. Йшлося, зокрема, про заборону пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових суб’єктами господарювання (крім закладів ресторанного господарства).

Ухвалення цього рішення сприятиме зменшенню злочинів і правопорушень, скоєних у стані алкогольного сп’яніння. Також відповідна заборона позбавить населення негативного шуму, адже постійне скупчення людей у нічний час біля об’єктів торгівлі, які працюють після 22-ї години або цілодобово, спричиняють до порушення громадського спокою та призводить до чисельних скарг жителів міста.

– По Україні ухвалили відповідне рішення вже 34 міста. Опісля в цих населених пунктах суттєво зменшився рівень злочинності, – зауважила начальник управління економічного розвитку Олена Жорнова. – У 2016 році серед канівців було проведено опитування населення щодо відповідної заборони, і більшість висловилася за підтримку цього рішення.

Також на засіданні надали слово канівському підприємцю, власнику магазину «Канів», що по вул. Енергетиків, Сергію Водянову. Він наголосив, що після ухвалення відповідного рішення зменшиться саме вживання пива та слабоалкогольних напоїв, а от вживання міцного алкоголю, навпаки, зросте. Мовляв, люди, ризикуючи своїм здоров’ям, купуватимуть неперевірені, неліцензійні напої.

Зрештою, проект рішення було поставлено на голосування і його підтримали лише 12 депутатів. Відтак, рішення підтримано не було.