Цьогоріч ДП “Канівське лісове господарство” виповнюється 60 років з дня заснування. Тож під знаком цієї дати відбуваються усі просвітницькі заходи на підприємстві. 8 травня в рамках акції “Майбутнє лісу у твоїх руках” та з нагоди ювілею було висаджено пам’ятний фруктовий сад.

Участь у висаджуванні дерев взяв заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, який перебував того дня на Черкащині з робочим візитом. Долучилися до акції перший заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, канівські лісівники. А учні Канівського шкільного лісництва – школярі Канівської загальноосвітньої санаторної школи-інтернату І-ІІІ ступенів – продемонстрували лісовий флешмоб.

blank

Лісівники, посадовці разом з юними помічниками висадили шістдесят дерев – яблуні, груші, сливи, черешні, абрикоси.

“Приємно, що на землі великого Кобзаря Тараса Шевченка буде зростати пам’ятний садок, який ми висадили спільно. Всеукраїнська акція “Майбутнє лісу у твоїх руках” активно підтримана громадськістю у всіх областях України. До висаджування лісів, зелених насаджень долучилися учнівська та студентська молодь, представники громадських організацій місцевих органів виконавчої влади  та самоврядування, депутати, журналісти – загалом понад 30 тисяч осіб”, – наголосив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар.

blank

Подякував Володимир Бондар учням шкільного лісництва, що долучаються до природничих заходів лісівників та зазначив, що у майбутньому діти зможуть безпосередньо скористатися плодами своєї праці.

Як зауважив начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко, Канівський лісгосп стабільно та успішно працює, виконуючи усі лісогосподарські та фінансово-економічні зобов’язання. Цьогоріч на підприємстві відновлення лісів проведено на площі майже 80 гектарів.

blank

“Сьогоднішній захід – це вже фінальний акорд та своєрідне підбиття підсумків лісокультурної кампанії на Черкащині. Загалом у державному лісовому фонді області  цієї весни створено лісових культур на площі 1062,7 гектарів, в тому числі шляхом лісорозведення – 31,4 га. Крім того, проведено сприяння природному поновленню на площі 143,6 гектарів. Цієї весни ліси відтворено на площі майже 1206,3 гектара. Виконано план з висівання лісових розсадників – засіяно майже 10 гектарів”, – підкреслив головний лісівник Черкащини.

blank

Довідково:  Канівська гідролісомеліоративна станція була створена 1958 року першою в Україні, з метою  зупинення  ерозії грунтів у Канівському районі, що на той час набули тут катастрофічних розмахів. До надважливої справи долучилися вчені й через декілька років було розроблено й втілено в життя унікальний за своїми масштабами комплекс заходів по боротьбі з еро­зією грунту на Канівщині: споруджено гідроконструкції для відведення дощових вод – лотки-швидкотоки, насипано земляні вали, нарізано тераси, насаджено ліси. Старання й наполегливість тисяч працівників дали позитивний результат – ерозію грунтів у Канівському районі було повністю зупинено.

blank

За роки роботи Канівської гідролісомеліоративної станції та Канівського лісгоспу зроблено багато – заліснено й укріплено близько двох тисяч ярів і більш як три тисячі вершин, на яких до того не приживалися дерева, створено сотні кілометрів захисних гідроспоруд та посаджено понад 14 тисяч гектарів нових лісів.

blank