В Лисянці між АТОвцями і козаками йде бій за “святе місце” – майданчик, де раніше стояв пам’ятник товаріщу Лєніну. АТОвці хочуть, щоб там тепер поставили монумент загиблим у російсько-українській війні побратимам, а козаки наполягають, щоб замість Лєніна постав їхній козацький вождь Богдан Хмельницький.

Місцева влада чогось пішла назустріч саме козакам і без громадського обговорення постановила віддати майданчик під пам’ятник гетьману.  Але АТОвці не змирились з вибором чиновників і подали до суду, вимагаючи скасування рішення селищної ради і проведення громадських слухань.

Так і ходять тепер у судові засідання лисянські патріоти двома войовничими непримиренними загонами – ветерани АТО і козаки, лякаючи рішучим виглядом і гамірливою поведінкою судовий персонал.

Мабуть, якби навіть сам Тарас Шевченко явився перед ними і попросив: “Обніміться, брати мої, молю вас, благаю”, то фіг би що з того вийшло. А могли б обняться, сісти разом та й пометикувать, як свої дві пам’ятникові концепції об’єднати. Зрештою, і Герої-АТОвці, і Богдан Хмельницький – рідня по духу і по крові.

Олександр Багінський