3 жовтня Звенигородська міська рада оголосила переможців Бюджету участі, пишуть “Вісті Черкащини”. За підсумками голосування ними стали два проекти:

Проект №3 “Ігрове обладнання в дитячий парк” – автор Сергій Куцан з 164 голосами (31 – електронний голос; 133 – паперовий голос). Бюджет 190 тис. грн.

Проект №4 “Зона ЕКО-дозвілля на міському пляжу” – автор Сергій Бовтуленко з 68 голосами (27 – електронний голос; 41 – паперовий голос). Бюджет 110 тис. грн.

Всього до розгляду цього року надійшло 6 проектів. Інші отримали таку кількість голосів:

Проект №2 “Збереження історичної будівлі міста” – автор Лариса Яровенко з 121 голосом (107 – електронний голос; 14 – паперовий голос). Бюджет 170 тис. грн.

Проект №6 “Освітлення центральної частини міста” – автор Андрій Федоренко з 39 голосами (39 – електронний голос; 0 – паперовий голос). Бюджет 192 тис. грн.

Проект №5 “Поліклініка без черг” – автор Андрій Насадчук з 7 голосами (6 – електронний голос; 1 – паперовий голос). Бюджет 70 тис. грн.

Проект №1 “Я люблю Звенигородку” – автор Оксана Орлова з 1 голосом (1 – електронний голос; 0 – паперовий голос). Бюджет 195 тис. грн.

Як бачимо, проект №2 має куди більше прихильників, ніж проект №4. Але, відповідно до затвердженого Положення, загальна сума громадського бюджету не повинна перевищувати 300 тисяч. Якщо взятися за реалізацію проектів №3 і №2, то їх спільна вартість становитиме 360 тисяч, тобто на 60 тисяч більше визначеного. Відтак комісія віддала перевагу проектам №3 і №4, для втілення яких треба рівно 300 тисяч.

В ході обговорень люди нарікали, що дуже складною була система реєстрації під час голосувань. “Реєстрація для голосування, неначе готують не голос зарахувати, а кандидата в Президенти. Ввести усі персональні дані, плюс реєстрація − це перебор… ” − скаржились у спільноті “Smart-Місто #Звенигородка”. Втім, хто хотів проголосувати, своїм правом скористався, і, власне, Звенигородка ще на один крок наблизилася до створення активного, соціально-відповідального суспільства. “Я приймаю результати голосування і всіляко підтримуватиму бюджет участі в наступні роки! Адже це справжній флюгер громадської активності та свідомості,” – пише один із авторів проектів, що не ввійшли в топ переможців, Андрій Насадчук.

“Відповідаючи на критику з боку громадськості щодо проектів-переможців, у міськраді наголосили: Дуже вдячні всім учасникам даного демократичного процесу волевиявлення і відразу зауважимо, що ображатись на ті чи інші проекти не потрібно, адже Ваша пасивність і призвела до результату, який маємо на сьогодні! Особлива подяка мешканцям Звенигородки, які знайшли час для написання проектів та віддати свій голос. Готуємось до реалізації проектів-переможців та до наступних громадських проектів − готуйте ідеї!”