Археологи розкопали 2 будинки трипільців, яким майже 6 тис. років. Їх знайшли поблизу селища Тальянки, Тальнівського району. Там знаходиться найбільше у світі поселення енеолітичної доби. Про це повідомляє “Gazeta.ua” із посиланням на сюжет телеканалу “Рось”.

– Ми знімаємо нові геомагнітні дані на найкращому обладнанні завдяки спільній роботі з нашими колегами з Німеччини. Завдяки цьому ми знайшли абсолютно унікальні для того часу, для всього енеолітного світу гончарні горни. Такі горни у світовій історії технології з’являються лише в античний час. Тобто за дві з половиною тисячі років після трипільців, – зазначив учений секретар Інституту археології НАН України Олексій Корвін-Піотровський.

Будинки ймовірно були двоповерхові, залишилися лише стіни. Дах не зберігся, тоді його робили з очерету або дерева. Під землею залишаються ще майже 3 тис. руїн трипільських жител.

На Черкащні археологи розкопали два будинки трипільців

Два будинки трипільців, яким майже 6 тисяч років розкопали археологи на Черкащині наприкінці червня. Зі слів ученого секретаря Інституту археології НАН України Олексія Корвін-Піотровського – поселення-гігант Енеолітичної доби поблизу селища Тальянки – найбільше у світі. Нині під землею залишається близько 3000 руїн трипільських жител.

Posted by Телеканал Рось on 2018 m. Liepa 9 d., Pirmadienis