Як сформувати дієвий інформаційний спротив, допомагати ЗСУ та міцно тримати дієвий тил, а також підтримувати бійців, які вже повернулись із фронту, які зазнали поранень, їхні сім’ї, а також сім’ї загиблих, – обговорювали учасники форуму «Український спротив: Черкащина», що відбувся в Черкасах 6 жовтня.

Ініціаторами проведення такого заходу стали члени ради Черкаської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Черкащани»  та  Благодійний фонд «МХП – громаді». У форумі взяли участь голова Черкаської обласної ради Анатолій Підгорний, перший заступник ОВА Наталія Кравченко, військові, активісти, громадські діячі та журналісти.

Серед інших поважних спікерів зібрання були політик, громадський діяч, колишній посол України у США Валерій Чалий, відомий журналіст, політолог Вадим Денисенко, помічник народного депутата, голови підкомітету Верховної Ради з питань соціального захисту прав ветеранів Анатолія Остапенка  – Олексій Сікорський, радник міністра оборони України Олексій Мочанов.

«Давайте передусім подякуємо нашим військовим, що ми можемо збиратися і радитися щодо подальшої підтримки фронту та об’єднання зусиль тилу, – взяв слово один з ініціаторів зібрання Анатолій Семинога. – Черкащина – це та область, яка з перших днів війни дуже активно включилася в підтримку наших ЗСУ. Це ми формували територіальну оборону, добровольчі батальйони, це ми всіма зусиллями допомагаємо нашим військовим. Ми маємо у відкритій дискусії знайти шляхи вирішення тих проблем, які вже постали. Щоб збільшити нашу допомогу, ми повинні діяти разом, бо коли ми об’єднані – ми сила. Наша політична сила демонструє цю єдність вже багато років, але зараз вона просто життєво необхідна у всьому суспільстві задля нашої Перемоги».

blank

Як доказ того, що можна робити спільними зусиллями, партія ВО «Черкащани» передала кільком військовим частинам 200 дронів-камікадзе ( з пультами управління і моніторами). Як зазначив командир взводу дронів-камікадзе 82 дисантно-штурмової бригади із позивним «Тюлень», ця крилата армія врятує не одне життя українських захисників.

blank

«Ми ведемо статистику застосування коптерів, то навіть у найгірші дні ефективність використання цієї техніки складає 50%.  А в середньому – близько 70%. Тобто, кажучи звичайною мовою, з одиниці ворожої живої сили на один дрон, або три дрони на одну ворожу одиницю техніки. Все це рятує життя наших бійців і підвищує ефективність виконання наших бойових завдань», – сказав військовий.

blank

Коптери для легендарної Третьої штурмової бригади ЗСУ отримував депутат обласної ради від ВО «Черкащани» Олег Петренко.

«Це черкащани створили цю топову військову частину. Ця бригада відбулась не завдяки іноземній техніці, чи підтримці Міноборони, а завдяки зусиллям усіх черкащан,  донатам, завдяки підтримці великого, середнього  і маленького бізнесу, завдяки субвенціям місцевих громад, з того самого «військового» ПДФО, яке хочуть в громад забрати. І завдяки цим спільним зусиллям є результат на фронті. Всім треба змінювати кут зору на донати і підтримку військових частин, бо це не допомога «бідненьким нашим хлопчикам», це інвестиція в перемогу», – наголосив Петренко.

Як зазначив командир 118 бригади ТрО, полковник Анатолій Стуженко, сьогодні ЗСУ – це не лише бійці на фронті, це вся Україна, бо від кожного з нас залежить, наскільки сильними і мотивованими будуть бійці на фронті.

blank

«Іншого варіанту, окрім перемоги, у нас немає. Ця, так звана «друга армія світу», прийшла на нашу землю з єдиною метою – знищити нас усіх. Ми повинні усвідомити це, і змобілізуватись кожен на своєму місці, об’єднатись, згуртуватись, і перемогти. Я вірю в те, що ми на це здатні. Бо ми завжди перемагали, коли були єдиними», – підкреслив Стуженко, подякувавши за технічне підсилення бригади.

На запальну промову Стуженка про героїзм очолюваної ним бригади відреагував Валерій Чалий, і передав полковнику несподіваний і цінний раритет із США.

«Цей значок військової частини віддав мені ветеран Другої світової війни, українець за походженням, що у лавах першої кавалерійської дивізії США (військове з’єднання бронетанкових військ армії США, – ред.) брав участь у висадці в Нормандії. Він хотів, щоб я віддав його якомусь бійцю, що у нинішній війні захищає світ від фашизму, як колись він, ступивши на французький берег. Я переконаний, що він має бути у вас», – зазначив Чалий.

blank

Експосол також розповів присутнім, наскільки важливо сьогодні аналізувати і не брати на віру будь-які інформаційні вкиди, адже кібервійна росії проти України триває ще більш потужно, аніж зіткнення на фронті, і охоплює увесь світ.

«Зокрема, це російський наратив, що війна триватиме на виснаження. Цю думку вони намагаються нав’язати всьому світу, щоб потім продовжувати вже вустами європейських політиків примушувати нас сідати за стіл переговорів. Це неможливо, жоден український політик чи державний діяч на це не піде, бо всі прекрасно розуміють, що після переговорів за кілька років війна спалахне знову. Бо у росії мета одна – загарбати наші ресурси, а якщо ми будемо опиратися – знищити нас усіх. Це розуміють і на Заході, проте ми недопрацьовуємо на дипломатичному фронті, щоб змобілізувати своїх союзників та пришвидшити і розширити їхню допомогу. Мета України зрозуміла – деокупувати свої території, створити над країною парасольку безпеки та унеможливити повторення вторгнення. Я переконаний, що гаряча фаза війни закінчиться до наступного літа, однак війна триватиме, бо цей російський режим не змінить свого курсу», – переконаний Чалий.

blank

Як на прикладі розлогого соціологічного дослідження довів Вадим Денисенко, керівництво росії має повну підтримку свого населення, і воно готове йти і вмирати на українській землі за примхи путіна.

blank

«24 лютого 2022 року для всього світу, і для кожного громадянина України пішов інший відлік часу. Однак задум рашистів не вдався, бо весь український народ об’єднався, згуртувався і виступив на захист нашої батьківщини. І я низько вклоняюся тим, хто на передовій. Світлій пам’яті тих, кого вже немає. Але війну виграє та країна, в якій буде правильно організована єдність фронту і тилу. І тому частина з тих, хто присутній на цьому форумі, не беруть участі в бойових діях, але своєю працею наближають перемогу: створюючи матеріальні блага, сплачуючи податки, проводячи волонтерську роботу. Ми повинні більше працювати, щоб зберегти більше життів наших воїнів, і здобувати більше перемог на фронті, до остаточної нашої Перемоги», – приєднався до обговорення відомий політик і аграрій Петро Душейко.

blank

У Черкасах немає такої зали, яка б могла зібрати усіх, хто хоче і допомагає фронту, зазначив депутат Черкаської обласної ради, директор НВФ «Урожай» Олександр Воскобойнік.

blank

«Ми всі готові йти на фронт, якщо настане момент, коли потрібно буде це зробити – ми підемо всі. Але сьогодні ми працюємо на підтримку передової. Ми про цю допомогу рідко говоримо, і так треба. Але від нашої самомобілізації та відповідальності залежить і успіх на фронті також. Якщо своїми зусиллями, навіть цими дронами-камікадзе, ми збережемо хоч одне життя нашого воїна – ми вже старались не даремно. Саме із таких справ кожного громадянина, кожної організації та підприємства і складатиметься наша спільна Перемога», – підтримав думки попередніх виступаючих Воскобойнік.

 

До слова, нині НВФ «Урожай» та БФ «МХП-Громаді», директорка якого Тетяна Волочай також виступила на форумі, разом з МХП зробили значний матеріальний внесок в наближення перемоги. Разом із командою «Черкащан» у Фонді нині працюють над ідеєю поліпшення комплексної реабілітації військових області. Цій темі був присвячений цілий блок доповідей на форумі, адже після завершення війни Україна проходитиме не менш важкий етап повернення до мирного життя, тож над допомогою військовим, бізнесу, деокупованим регіонам треба думати і працювати вже сьогодні.

Варвара Горова