Ветерани тренуються на Драконі. У Черкасах українські захисники займаються спортом на 12-метровому каное. Після перших спроб, ветеранів так захопив спорт, що вони стали тренуватися регулярно та навіть готуватися до змагань. Як це відбувається – бачила журналістка “5 каналу” Яна Лимаренко.

У ветеранів уже гарний настрій, а заняття з веслування на каное Дракон ще навіть не розпочалося. Їх тішить гарна компанія та передчуття драйового тренування.

Розминка обов’язкова, а далі – займають уже звичні місця в каное. Це друге тренування на човні.

Човен-дракон – це 20-місне каное, традиційно воно з головою та хвостом дракона. Але під час звичайних тренувань частини змія не використовують. Перед початком ще раз повторюють алгоритм веслування.

Ветерани на Драконі виходять на воду – і рухаються дуже швидко, веслярі набирають темп та буквально розрізають воду в штилі.

Літають драконом по воді близько години, але кажуть, зовсім не втомилися.

“За рульовим треба дивитись і повторювати ці самі рухи, бо якщо буде в разброс, не та вже швидкість човна, вона втрачається. Можливість стрес свій скинуть, позитивні емоції остались, раджу всім спробувати”, – розповів ветеран російсько-української війни Максим Москаленко.

Такі заняття просто необхідні, щоб об’єднати ветеранів та створити спільноту однодумців, каже керівник ветеранської організації Сергій. Він пішов добровольцем 24 лютого, під Бахмутом був поранений. До життя повертався важко, а тепер хоче допомогти іншим.

“Майже у кожного ветерана є контузії, це певним чином впливає на голову, на сприйняття навколишнього світу, постійно намагаємось чимось займатись, воно і легше, і розвиватись потрібно, потрібно рухатися”, – зазначив ветеран російсько-української війни Сергій Головка.

Веслування – це складно, каже тренер, велике навантаження, тож заняття адаптовують під можливості ветеранів. Щоб мати користь, але не перенапружуватися.

“Зі сторони здається що ми гребемо тільки руками. Але основне навантаження – це спина і ноги, якщо людина має міцну спину і ноги, він не буде мати проблем ні зі сном, ні з роботою, ні і сном, тому укріпляємо спину, наше веслування допомагає ветеранам максимально легко повернутись в звичайне життя і робочі будні, і не мати проблем з цими групами м’язів”, – пояснив тренер веслувального клубу “Кайман” Денис Городнюк.

Своїм натхненником ветерани-веслярі називають Сергія Прядку. Він ветеран, два роки служив у зоні ООС, під час евакуації поранених в їхнє авто залетіла протитанкова ракета, дивом врятувався. Зазнав численних поранень, боровся за життя і переміг. Після року по госпіталях та реабілітації почав займатися спортом, а згодом став призером “Ігор нескорених”.

Усі охочі ветерани можуть доєднатися до виходів на воду на Драконі. Користь для здоров’я та гарну компанію тут гарантують. Заняття для ветеранів безплатні.