Народний депутат Сергій Шахов, який одним із перших в Україні захворів на коронавірус, також першим із українських політиків вирішив здати плазму крові для виготовлення ліків від COVID-19. Адже в його організмі вже виробились антитіла до хвороби, і ці антитіла можуть врятувати життя тим, в кого організм слабший.

Процедура відбулася в Черкаському обласному центрі крові, на базі якого українська біофармацевтична компанія «Biopharma» запустила програму з виготовлення ліків. Загалом кров в рамках цієї програми можна здати в Сумах, Шостці, Конотопі, Дніпрі, Харкові та Черкасах.

Нардеп Шахов здав 650 мл своєї плазми. Днями її передадуть у новий науково-виробничий комплекс компанії в Білій Церкві.

“Всього півгодини, і можна врятувати чиєсь життя. Для мене величезна честь бути одним із перших донорів з антитілами, з чиєї крові робитимуть ліки. Я завжди говорив, що саме українські вчені зможуть створити ліки від цієї хвороби. Наша країна належить до тих небагатьох держав у світі, які нині над цим працюють. Упевнений, українці досягнуть успіху. Так само, як ми стали однією з перших країн, яка виготовила власні тести на коронавірус. Вони значно дешевші за закордонні. Зі свого боку, я готовий допомагати всім, чим зможу, як мінімум підтримкою в парламенті і власною кров’ю”, – зазначив Сергій Шахов і закликав всіх українців, які успішно подолали COVID-19, також долучатись до програми.

Утім, на думку народного обранця, в Україні відсутня єдина державна політика по боротьбі з коронавірусом, єдине розуміння, як дотримуватись карантину без шкоди для економіки. Наприклад, з дослідження “ковідної” крові – відповідних плазмоцентрів не вистачає навіть у столиці. Розробкою ліків займаються тільки приватні фармацевтичні компанії з власної ініціативи. За словами Шахова, держава в особі Міністерства охорони здоров’я має об’єднати приватні і державні лабораторії і вчених, які зможуть швидше створити ліки від короновірусу. Центри забору “ковідної” крові мають бути в кожному місті.

«Наш уряд знав ще наприкінці минулого року, що епідемія коронавірусу не мине й Україну і варто до неї готуватись заздалегідь. Проте в головах урядовців було лише одне – вивезти засоби індивідуального захисту за кордон, заробивши на цьому розпродажі сотні мільйонів доларів. Саме тому сьогодні в Україні захворюваність серед лікарів більша у 20 разів, ніж в цілому у світі. Ми ще не отримали статистику, що відбувається з економікою країни, але вже й так зрозуміло, що маємо кризову ситуацію. Тому уряд мав би не стояти з простягнутою рукою перед МВФ, а вимагати припинити репарації з країни хоча б на 10 років, адже Україна перебуває в стані двох воєн – збройної зовнішньої, і внутрішньої з епідемією», – додав Шахов.

Разом з нардепом до центру крові прийшли і активісти обласної партійної організації «Нашого краю». Вони також здали кров для потреб обласних лікарень.

«Маємо величезний дефіцит крові в лікарнях. Тому вирішили поповнити її запаси, щоб хоч якось полегшити старання наших медиків у боротьбі за життя наших областян», – наголосив голова обласної організації політичної партії «Наш край» Анатолій Нужний.