31 патронатну сім’ю створено на Черкащині на сьогодні. Там виховують 63 дитини. За весь час впровадження патронату в регіоні цю послугу надано 315 дітям. Про це повідомила начальниця обласної Служби у справах дітей Оксана Покатілова.

– Патронат – це швидка і вчасна допомога дитині та її родині у громаді, – наголосила Оксана Покатілова. –  Послуга професійна та комплексна. Головне завдання – забезпечити вихованцям сімейний догляд і виховання на період подолання її батьками складних життєвих обставин.

Щоб стати патронатним вихователем, потрібно звернутися до фахівців із соціальної роботи у громаді або місцевого центру соціальних служб. Далі – подання пакету документів для реєстрації та проходження професійного навчання.

В області на постійній основі працюють над розвитком послуги патронату. Зокрема, Черкащина реалізовуватиме проект «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». 20 тергромад уже подали заявки на участь. Наразі триває відбір учасників.

– Мета проекту – забезпечення права дитини на зростання в сімейному середовищі через розвиток у територіальних громадах патронату над дитиною, – розповіла начальниця відділу методичного забезпечення соціальної роботи Черкаського обласного центру соціальних служб Людмила Пона.  – Також він про покращення якості та забезпечення доступності для вразливих сімей із дітьми як альтернативи інтернатним закладам.

Серед основних завдань проекту:

збільшення чисельності територіальних громад, в яких буде діяти послуга патронату над дитиною;

забезпечення доступності та покращенню якості послуги патронату над дитиною;

підтримка вразливих сімей із дітьми та забезпечення ухвалення рішень із урахуванням найкращих інтересів дитини.