Штабне тренування лісівників та пожежно-рятувальної спеціалізованої служби щодо запобігання та реагування на пожежі в природних екосистемах нвідбулося на Черкащині. Відпрацьовували навички інженери лісового господарства та охорони і захисту лісу Центрального лісового офісу, фахівці головного управління ДСНС України у Черкаській області та інспектор державного пожежного нагляду Черкащини. Про це інформують в Центральному лісовому офісі.

З 1 квітня у лісах Черкащини розпочнеться пожежонебезпечний період, до нього лісівники ретельно готуються. У Черкаській області з усієї площі лісів 29% займають хвойні насадження – вони найбільш вразливі до загорань. Тому охорона та заходи із запобігання пожежам тут особливо посилені.

У лісогосподарських філіях Черкащини функціонує 27 лісопожежних станцій, 30 пунктів зосередження пожежного інвентарю, вся техніка підготовлена. Встановлена трирівнева система відеонагляду за лісами з 20 телевізійними камерами, які перехресно охоплюють всі хвойні насадження області, сформовані бригади добровільної пожежної охорони.

Усі філії офісу пройшли навчання за програмою “Керівник гасіння пожежі”. У процесі створення мінералізовані смуги, догляд за уже існуючими, обрізка гілля до 2 м вздовж доріг, закриття другорядних доріг. Тривають тактико-спеціальні навчання філій Черкащини з підрозділами ДСНС. Кожен знає свої дії та обовʼязки, готовність стовідсоткова.