20 листопада в Умані відбудеться конкурс з перевезення пасажирів автобусними маршрутами №5, №6, №8 та №9. Перевізник-переможець повинен забезпечити комфортний проїзд для осіб з інвалідністю, а також наявність кондуктора в усіх автобусах. Пише сайт міста Умані.

Перевізникам пропонують автобусний маршрут №5«Нова Умань – завод ЗБВ» (графіки №№1, 2), №6 «Залізничний вокзал – Нова Умань» (графіки №№1, 2, 4), №8 «ГРС – Ринок» (графіки №№1, 3) та №9 «Завод ЗБВ – Райлікарня» (графік №5).

Пасажирські перевізники повинні виконати низку вимог відповідно до Закону України «Про автомобільний транспорт» та відповідних постанов Кабінету Міністрів України, зокрема «Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту»:

Усі автобуси повинні бути сертифікованими, мати відповідні технічні та екологічні показники.

Частина автобусів повинна бути пристосована для перевезення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Такі транспортні засоби повинні бути пристосовані для користування інвалідами з вадами зору, слуху та з ураженнями опорно-рухового апарату.

Обов’язковою є наявність кондуктора в усіх автобусах, що здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування.

Персонал повинен мати відповідні знання та кваліфікацію стосовно порядку надання послуг з перевезення пасажирів автомобільним транспортом.

Перевізник повинен забезпечити медичний контроль за станом здоров’я водіїв.

Усі автобуси повинні утримуватися в належному технічному та санітарному стані.

Контроль за технічним станом транспортних засобів повинен здійснюватися перед виїздом на маршрут.

Перевізник зобов’язаний здійснювати технічне обслуговування та ремонт транспортних засобів.

Нагадаємо, нещодавно на Уманщині перевізник самовільно підняв тарифи на приміських маршрутах.