З метою реалізації завдань із забезпечення пожежної та техногенної безпеки під час святкування Рош-га-Шана прочан-хасидів та місць релігійних відправлень, в місті Умань розгорнуто спеціальний зведений загін Головного управління ДСНС України у Черкаській області. Інформують у ДСНС Черкащини.

У відповідності до плану реагування, до складу загону увійшли сили пожежно-рятувальних підрозділів з різних районів області, а також фахівці відділення водолазно-рятувальних робіт, групи піротехнічних робіт та підводного розмінування, відділення радіаційного, хімічного та біологічного захисту, безпілотних літальних апаратів і медичної служби з Аварійно-рятувального загону спецпризначення Головного управління.

Загалом, чисельність зведеного загону складає 116 чоловік особового складу. Це угрупування підсилене 29 одиницями спеціальної та пожежно-рятувальної техніки. Планом передбачено, що в місцях проведення святкових заходів на території меморіального комплексу, а також в місцях компактного проживання прочан організоване чергування 10 стаціонарних постів.

Нагадаємо, у період з 2 по 9 вересня, в Умані хасиди з усього світу будуть святкувати Рош га-Шан, 5782 Новий рік за іудейським календарем. Попри нинішню епідеміологічну ситуацію в світі, пов’язану з пандемією коронавірусної інфекції COVID-19, очікується, що кількість прочан, які цього року приїдуть до Умані усе одно буде значною і складе близько 50 тис. хасидів.

Починаючи з 1 вересня пожежно-рятувальні підрозділи області перейшли на посилений варіант несення служби.