Тварин у черкаському зоопарку почали переводити на весняно-літнє меню. Тепер їм дають більше зелені та менше калорійної їжі. Все для того, щоб тварини добре почувалися і краще пережили температурні зміни, розповів Суспільному директор закладу Євгеній Ван.

Ведмеді звикають до нового меню кілька тижнів, зазначила завідувачка відділу ссавців Лідія Осадча:

“Після того, як вони прокинулися, ми почали їх годувати твердими грубими кормами. Потроху вводили овочі. Раціон збільшується з кожним днем. Вже зараз їдять 80 відсотків від того, що можуть з’їсти”.

Головне завдання для працівників — максимально збалансувати та урізноманітнити раціон ведмежої пари, розповіла пані Лідія. Це для того, аби тварини могли поступово набирати вагу перед наступною сплячкою:

“Вони як малі діти: полюбляють все, що солодке. Їм потрібно гарно нажируватися. Зараз ми вже їм даємо і овочі, і хліб з повидлом та медом, і рибу, і м’ясо, і каші варимо. Їдять усе”.

Змінилося меню і у приматів.

“У мангустів курятина, яйця, фрукти у них. А у лемурів — салат, морква, яблука, груші, банани зрозуміла справа, бо мавпочки”, — розповіла доглядальниця Людмила.

Зоолог відділу ссавців Максим Григор’єв додав: нині раціон для приматів оптимізують:

“Це лемури, капуцини, саймірі, ігрункові. Намагаємося вводити в раціон більше зелені: руколу, шпинат, різні салати”.

Втім, така оптимізація — справа не швидка, додав він. Навіть найменші зміни раціону впливають на поведінку тварин. Тому їх планують, враховуючи особливості кожного відділу:

“Фрукти з високим вмістом цукру провокують більшу агресію всередині групи тварин. Є така теорія. Тому, відштовхуючись від цього, ми трохи корегуємо раціони. Це процес насправді дуже нелегкий”.

Змінюють меню і пернатим, розповів директор зоопарку Євгеній Ван. Птахи через вищу температуру тіла відчувають спеку сильніше за ссавців, тож збагачення меню фруктовими та овочевими наборами допомагає їм легше перенести спеку, пояснив він:

“Раціон змінюється по своїй структурі та набору кормів, які використовуємо. Зараз буде дуже багато зелені. Взимку ж, коли морози, ми додаємо за можливістю десь приблизно на 25 відсотків більший раціон”.

Загалом, додав директор зоопарку, нині працівники намагаються “полегшити” та озеленити меню, зробивши його менш калорійним, але в міру поживним для тварин:

“Зменшуємо кількість каш та м’яса для деяких тварин, тому що немає в них потреби. А загалом намагаємося більше урізноманітнити раціон продуктами, які з’являються навесні та влітку”.