Рівно через рік в Україні мають відбутися чергові парламентські вибори. Наша редакція започаткувала проведення редакційних опитувань серед читачів на тему: Якби вибори до Верховної Ради відбувалися сьогодні, за кого б вони проголосували по округах, які розміщені на території нашої області. Нагадаємо, що нині на Черкащині є сім таких виборчих округів, де останні вибори відбулися у жовтні 2015 року.

Отож, перше наше опитування стосувалося округу № 197, який включає Золотоношу та район, Канів та частину району, а також половину Черкаського району і невелику частинку Черкас. На останніх виборах тут переміг Владислав Голуб, який тоді балотувався від пропрезидентської БПП.

В редакційну анкету ми включили прізвища можливих кандидатів, які уже сьогодні фактично розпочали виборчу кампанію на окрузі або певним чином пов’язані з ним. Всього у редакційному опитуванні, яке звичайно ж не є репрезентативним, взяли участь 522 читачі. І на першому місці опинився  Віталій Войцехівський, міський голова Золотоноші, за якого віддали голоси 28% наших читачів. До речі, сам Віталій Олександрович неодноразово запевняв, що ні за яких обставин не буде балотуватися на парламентських виборах. А от кількість мобілізованих командою Войцехівського голосів або говорить про те, що мер Золотоноші таки збирається іти на вибори, або ж, що у нього є група підтримки, яка підштовхує його до балотування у нардепи. Можливо, у такий спосіб мерська команда кинула виклик нинішньому нардепу по цьому округу Владиславу Голубу, із яким у пана Войцехівського нині, м’яко кажучи, напружені стосунки.

Якщо ж не брати до уваги «накручені» голоси за золотоніського мера, то лідерами редакційного опитування по 197 округу є два народні депутати: нині діючий – Владислав Голуб та минулого скликання – Леонід Даценко. Щоправда, останній поки що не заявляв про свою участь у майбутніх виборчих перегонах.

Практично однакову кількість голосів наших читачів, які взяли участь в опитуванні, отримали аж три потенційні кандидати: Вадим Стоянов, помічник нардепа, ВО «Свобода», Людмила Русаліна, президент групи компаній «Петрус» та Віталій Чен, депутат облради, ВО «Батьківщина». За кожного з них готові проголосувати 9 % наших респондентів. На 15 голосів від цієї трійки відстає Наталя Заболотна, президент Фонду гуманітарного розвитку (6%). Уже добре відомий на окрузі депутат облради, голова ОО Аграрної партії Віктор Полозов, скоріше за все, не мобілізовував своїх прихильників брати участь в опитуванні і відповідно отримав результат -3%. А замикає список ймовірних кандидатів по 197 округу із результатом 10 голосів Вадим Гайович, депутат обласної ради, екс-заступник голови облради.

Ще раз підкреслюємо, що редакційне опитування не є репрезентативним, тобто не має чіткої соціологічної складової. Та, попри це, показує певні суспільні настрої серед черкащан.