Як уже повідомляло наше видання, через борги за спожиту електроенергію ТОВ «Черкасиенергозбут» з 19 квітня проводить припинення постачання електрики до свердловин, які забезпечують водою Тальне. А борги ті наробило місцеве комунальне підприємство «Водоканал». Відповідно Тальнівська міськрада на своїй сторінці у соцмережах подала графік відключень водопостачання по вулицях містечка.

Свою позицію щодо цієї критичної ситуації висловив голова депутатської групи міської ради “За добробут Тальнівщини” Олександр Гижко.

Перше, на що звертає увагу пан Гижко, це те, що міська влада оприлюднила графік відключень водопостачання у той день, коли фактично вони уже почалися. «Чому цього не зробили за декілька днів до цього? Чому не повідомити населення своєчасно?» – ставить цілком логічні питання депутат міськради.

«Знову критична ситуація із «Водоканалом», і знову міська рада намагається це питання приховати, – пише на своїй сторінці у «Фейсбук» Олександр Гижко. – Згадую нещодавній (на початку березня) звіт міського голови і моє запитання про комунальні підприємства, про термінову необхідність їх реформувати. Тоді керівник Водоканалу повідомив присутнім, що заборгованості по підприємству немає. Прибічники мера дуже активно аплодували…

А вже 4 квітня Звенигородське управління ДФС направляє лист на міського голову і керівника КП «Водоканал» із вимогою погашення заборгованості по сплаті податків на суму 570 тис.грн. Виникає запитання, а звідки взялася така заборгованість по сплаті ПДВ, якщо 6 березня під час мерського звіту було сказано про відсутність заборгованості? Тобто раніше була сказана брехня?

Лист від фіскальної служби датується 4 квітня, а вже 9 квітня відбулася сесія міської ради, на якій ніхто із керівництва міста не повідомив депутатів про проблему із «Водоканалом».

Після сесії міський голова оголосив, що йде у відпустку з 15 квітня. Напевно, міського голову не бентежить питання водопостачання міста, його цікавить лише, чому депутати не встановлюють йому премію?..

17 квітня відбулося засідання спеціалістів міськради, на якому було прийнято рішення про створення комісії, яка проведе ревізію фінансово-господарської діяльності «Водоканалу». На цьому засіданні було аж три фахівці із приставкою в. о. – новопризначений в.о. заступника міського голови, в.о. керуючої справами і в.о. начальника відділу культури… Що робив там в.о. начальника відділу культури, – пояснити важко… Може, він має підготувати концерт з нагоди оголошення комунального підприємства банкрутом? Саме на такий можливий варіант розвитку подій звертає увагу в своєму листі Державна фіскальна служба.

На цьому засіданні було повідомлено, що окрім податкового боргу в сумі 570 тис. грн. є ще заборгованість за електроенергію – 255 тис. грн. і що до кінця місяця вона буде становити близько 360 тис.грн.

І найцікавіше, що ніхто із керівництва ради не звернувся до депутатського корпусу чи бюджетної комісії із проханням терміново зібратись та віднайти кошти на погашення цієї заборгованості. У минулому році вже схожа ситуація була. Теж мовчали, звинувачуючи в усьому державу, область, РДА, кого завгодно, лише про себе мовчали…

Отож, міський голова у відпустці, його, напевно, не бентежить можливість банкрутства комунального підприємства… То де ж ті досягнення, про які постійно пишуть на сторінці міської ради у соцмережах? В даній ситуації вже не вдасться звинувачувати депутатів у вставлянні палок у колеса, бо депутати жодного впливу на комунальне підприємство не мають. Всі рішення приймаються мером та виконкомом, а результат – бачимо другий рік поспіль…

Сьогодні вже йде мова про чергове підвищення тарифів на водопостачання та водовідведення, – і це не лише розмови, а й насправді нові тарифи повним ходом розробляються. Кілька років тому спеціалісти із команди мера постійно говорили, що в тодішнього керівника «Водоканалу» дуже велика зарплата. А поцікавтеся, яка заробітна плата у нинішнього? Надіємося, що результати ревізії дадуть відповіді на підняті питання, якщо, звичайно, їх не будуть ховати від депутатів та громадськості…

«Цікаво, що під дописом міськради у соцмережі про відключення електроенергії є лайки із відміткою «подобається» від деяких жителів міста. Аналогічну відмітку поставила і в.о. керуючої справами виконавчого комітету міської ради, а нині і в.о. міського голови Альона Белінська. Що їй подобається в даній ситуації, – абсолютно не зрозуміло… Зрозуміло одне, недолуге керівництво ради продовжує знущатися над жителями громади і задовольняти свої кар’єрні амбіції та амбіції своїх родичів та друзів!» – емоційно заявляв Олександр Гижко.

Також пан Олександр повідомив, що з ініціативи депутатів групи «За добробут Тальнівщини» було підготовлено і направлено в міську раду звернення про необхідність скликання позачергової сесії, яка б розглянула критичну ситуацію із заборгованістю і відключенням водопостачання в Тальному. Звернення було зареєструвано 22 квітня, але станом на сьогодні жодної відповіді депутати так і не отримали.

Виходить так, що керівництво ради, мабуть, не усвідомлює всіх наслідків наявності податкового боргу на підприємстві і не може адекватно реагувати на всі виклики та проблеми, які виникають в ОТГ.

Олександр Гижко зазначає, що за такою логікою дій керівництва міської ради, місцеві владці мають розписатися у тому, що вони повністю знімають із себе відповідальність за подальшу долю цього підприємства… Ніяк не вкладається в голові, чому така байдужість та інфантильність в керівництва Тальнівської ОТГ до долі комунального підприємства та громади в цілому?

Принагідно нагадаємо, що у 2016 році була створена Тальнівська ОТГ, куди ввійшли райцентр і кілька навколишніх сіл, і в грудні цього ж року тут відбулися вибори голови та міськради. Серед кандидатів на мера тоді переміг висуванець ВО «Свобода» Олексій Юрченко, якого, як не дивно, підтримали провладні партії, зокрема, місцеві осередки президентської БПП та екс-прем’єра Яценюка з «Народного фронту». А 26 депутатських мандатів тоді розділили між собою аж дев’ять політичних сил. Зрозуміло, що жодна з партій не набрала переважної більшості, щоб претендувати на роль лідера (та ж мерська «Свобода», приміром, має лише два депутати).

Відтак, більшість депутатів вирішили, що об’єднуючим началом має бути не колір прапора чи політичні гасла якоїсь партії, а зважені наміри й спільна робота на благо всієї громади. Так виникла депутатська група міських депутатів «За добробут Тальнівщини», яка об’єднала 17 осіб. Тобто, у Тальнівській міськраді ця депутатська група і стала більшістю, в яку не ввійшли депутати із промерської «Свободи» і БПП… 

У цій ситуації міський голова обрав шлях не співпраці та компромісу із створеною більшістю в раді, а пішов своєю дорогою – протистояння та ворожнечі… Від так, причиною багатьох нинішніх тальнівських негараздів і стала оця дивна позиція мера, –  фактично, проголосивши поділ на своїх та чужих, міський голова втягнув і раду, та й всю громаду у стан перманентної «холодної» війни, яка триває до сьогодні…

Яків Немирів