Процес децентралізації в Україні вступає в свою вирішальну стадію, і одним з найважливіших його етапів стануть місцеві вибори. Звичайно ж, і життя громад, і успіх реформи багато в чому залежати від того, кого ми виберемо в місцеві органи влади. Про це спілкуємося з представниками політичної сили ВО “ЧЕРКАЩАНИ“, які вже мають неабиякий авторитет серед жителів нашого краю.

– На політичній карті України ВО “ЧЕРКАЩАНИ» нещодавно. Але  навіть за такий, відносно короткий термін, партія зуміла досягти вражаючих результатів – авторитет політсили серед жителів Черкащини  постійно зростає. У чому секрет такого успіху?

blank– Ми висуваємо своїх кандидатів до рад усіх рівнів із людей, які у своєму житті чогось домоглися. Це, в першу чергу,професіонали високого рівня, які вже відбулися як особистості, мають життєвий досвід і авторитет, і не з чуток знають про проблеми і потреби людей, серед яких живуть. І не просто знають – для них проблеми громади – зрозумілі і близькі. Значну частину нашої політсили складають фермери, підприємці, сільгоспвиробники, представники медицини та освіти, робітники і селяни. Тобто люди, які реально наповнюють бюджет і хочуть бачити його чесне, ефективне використання. Тому наше головне завдання – сформуватидієві ради на місцях, які б дали можливість консолідувати бюджетні ресурси, направити їх на вирішення найболючіших проблем, які стоять перед громадою. Вони практично ідентичні: дороги, дитсадки, школи, освітлення, водопостачання, медустанови. . Важливо створювати нові робочі місця, відроджувати та будувати нові підприємства – буде наповнюватися бюджет , люди матимуть заробітки і забезпечувати свої родини. Багатшою ставатиме й держава,  – говорить депутат облради  Олександр Лупашко.

– Слухаючи по телевізору виступи політичних діячів, складається стійке відчуття, ніби багато хто з них живуть в якомусь іншому, параллельному світі. Якою мірою у вас налагоджений “зворотний зв’язок” з жителями Черкащини?

blank

– Перебуваючи безпосередньо серед людей, щодня працюючи разом, члени ВО “ЧЕРКАЩАНИ” не за чутками знають проблеми черкащан, і в міру сил і можливостей допомагають їх вирішувати. У нас практично в кожному районі області створені і працюють громадські приймальні, куди постійно звертаються наші земляки. Також практикуємо і проведення виїзних прийомів громадян депутатами всіх рівнів. За результатами таких зустрічей із людьми депутати готують звернення і депутатські запити до відповідних інстанцій: до керівництва держави, в органи місцевої влади, різні організації та установи.

Головна проблематика, з якою звертаються люди,- стан доріг, земельні питання, рейдерські захоплення земельних ділянок, якість питної води, стан навколишнього середовища тощо. Характерно, що людей більшою мірою хвилюють не власні інтереси, а громадські проблеми. Це говорить про те, що вони вже починають мислити стратегічно, по-державному, як господарі на своїй землі. А ми зі свого боку разом зі своєю командою ВО «ЧЕРКАЩАНИ» працюємо на благо наших людей – щодня, кожен на своєму місці. Переконаний, що лише такий підхід дозволяє рухатися в правильному напрямку – до процвітання нашої держави та добробуту кожного українця, – коментує секретар Політради ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Анатолій Семинога.

– У наш непростий час неможливо переоцінити і таку форму підтримки громадян, як благодійність…

blank– Цей напрямок є одним із пріоритетних у діяльності партії. Багато представників ВО “ЧЕРКАЩАНИ” – це меценати та благодійники, які постійно надають матеріальну та організаційну допомогу: на лікування, допомогу людям з інвалідністю , учасникам АТО і багатодітним сім’ям, розвиток інфраструктури населених пунктів Черкащини, підтримку соціальноїсфери. Вони спонсорують спортивні, культурно-масові заходи, підтримують талановиту молодь тощо.

І все ж найболючіше питання – це якість і доступність медичного обслуговування. Тим більше, під час епідемії коронавірусу. У ВО “ЧЕРКАЩАНИ” це лихо зараз   на особливому контролі – адже це життя і здоров’я людей, наших земляків, близьких. Наші представники в радах усіх рівнів регулярно вносять на порядок денний питання, що стосуються підтримки медицини, поліпшення медобслуговування населення. Це і виділення додаткових коштів на придбання життєво необхідних ліків, і збільшення фінансування різних програм, і придбання автомобілів “Швидкої допомоги”, реанімаційних автомобілів. Робимо усе можливе.

Я особисто регулярно їжджу по області, по своєму округу. Буває , що заходиш у ФАП – і просто серце стискається. Уявіть: стоїть кушетка, стіл  і скляна шафа для ліків – абсолютно порожня. Нічого немає, навіть тиск нічим виміряти. Подивишся на це, і свої власні викладеш – йдеш і купуєш, щоб хоч щось було на екстрений випадок.

Звичайно, у нас є “депутатські” гроші – нам виділяються кошти в розмірі близько 100 тисяч гривень. І практично всі депутати нашої фракції більшу частину цих коштів витрачають на сільські ФАПи. У моєму окрузі, де я обирався, немає такого ФАПу, якому я б не надав допомогу. Починаючи, умовно кажучи, від йоду і аспірину – і закінчуючи дитячими вагами, тонометрами,  медичними сумками,тестами тощо, – ділиться наболілим голова фракції ВО “ЧЕРКАЩАНИ” в облраді Олександр Коваленко.

– За якими критеріями ваша політсила зазвичай висуває кандидатів на виборах?

blank– Для нас головне завдання – щоб у владу проходили чесні й порядні люди, які дійсно працюватимуть на благо своїх громад. Тому на виборах ми завжди висували не лише членів ВО «ЧЕРКАЩАНИ», але і тих громадян, які користуються авторитетом у земляків. Людей, які вже відбулися як особистості, досягли професійних успіхів, які своїм досвідом і життєвою позицією довели, що їм можна довіряти.

Взагалі, ми обєдналися  для того, щоб робити добрі, конкретні справи. Ми живемо і працюємо в своїх районах, спілкуємося з людьми, тому ми прекрасно знаємо і відчуваємо, що їх найбільше хвилює. Ніхто з нас не поїде жити за кордон, у нас немає вілл і капіталів за кордоном.

 Тому ми працюємо і працюватимемо для громади, для людей… Наприклад, я можу з чистою совістю сказати: ніхто не зможе звинуватити депутатів від нашої фракції в облраді в тому, що вони брали участь в якихось сумнівних угодах чи «договорняках» .

Ми і далі будемо активно впливати на соціально-економічний розвиток області, працювати на добробут країни і гідне життя простих людей, наших земляків, – запевнив голова Черкаської обласної ради, депутат облради  від ВО «ЧЕРКАЩАНИ» Анатолій Підгорний.