Під час реконструкції літнього театру  в «Дитячому парку»  Черкас було знищено мозаїку, котра прикрашала стіни театру. Раніше її планували передати до музею, про це написала на своїй сторінці у “Фейсбук” мистецтвознавець Катерина Моляр, пише “Прочерк”.

Вона зазначила, що коли дізналася про можливе руйнування мозаїки, то  звернулася до КП «Дирекції парків», щоб забрати її після демонтажу та лишити для майбутнього музею українського радянського монументального мистецтва. Проте, коли вона приїхала забирати демонтовану мозаїку, то побачила лише купу будівельного сміття.

У коментарі «Про все» керівник КП «Дирекція парків» Володимир Стойко повідомив, що рештки демонтованого панно знаходяться на зберіганні в тому ж таки «Дитячому парку» і місцеві мистецтвознавці вже звернулися до комунального підприємства з метою забрати цю мозаїку.

blank

Щодо причини демонтажу, пан Стойко вказав, що сцена літнього театру простояла в такому вигляді тривалий час та, попри всі намагання підприємства зберегти її, панно перебувало в аварійному стані.

– Ми звернулися до експертної організації, з метою провести експертизу панно. До того ж ми звернулися до автора цієї роботи, котрий підтвердив факт того, що мозаїка вже не підлягає відновленню. Крім того, автор не заперечував проти демонтажу аварійної конструкції, – повідомив керівник комунального підприємства.

Зі слів пана Володимира, в той же час до «Дирекції парків» звернулась приватна структура, котра запропонувала безкоштовно провести реконструкцію майданчику та відремонтувати повністю сцену, виконавши всі оздоблювальні роботи. Після вирівнювання фасаду, виконавець робіт запросив дітей, котрі розфарбували власними малюнками фасад майданчику.

blank

Черкаський мистецтвознавець Наталя Вернидуб повідомила, що вже звернулася до «Дирекції парків» за можливістю забрати рештки демонтованого панно. З її слів, ініціативна група художників міста має намір створити з цих залишків мистецький об’єкт.

– Я не бачу нічого катастрофічного в тому, що панно було демонтовано. Проте, те що пропонують натомість, для мене є неприйнятним, – висловилася щодо оновленого оформлення фасаду театру пані Наталя.