Унікальний краєзнавчий та соціальний проєкт вирішили втілити на Золотоніщині. 429 листів, які надсилали багато років тому місцеві мешканці, примусово вивезені до Німеччини, дійдуть до родичів адресатів.

«Напередодні річниці визволення Золотоніщини від нацистських загарбників здійснили прекрасну місію: віднайшли спільно з краєзнавцями листи наших земляків, які були примусово вивезені до Німеччини. Листи мали оцифрований вигляд, але було прийнято рішення зробити їх в друкованому форматі. І ось задумане втілилося – 429 листів дійдуть до родичів адресатів», – повідомила голова Золотоніської райдержадміністрації Ірина Тернова.

Посадовиця зазначила, що проєкт втілився в життя завдяки голові Золотоніської громади Віталієві Войцехівському.

День визволення Золотоноші від німецько-фашистських загарбників відзначають 23 вересня. За словами Віталія Войцехівського, ця дата – нагода не лише вшанувати всіх, хто захищав край від нацистів, а й долучитися до збереження історичної пам’яті. Саме таким є проєкт із друкованими листами золотонісців.

«Надсилаючи ці листи, наші земляки, імовірно, і не знали, чи дійдуть вони до адресатів, хоча дуже на це сподівалися. Сьогодні їх отримають рідні. Гадаю, для внуків і правнуків буде дуже важливо дізнатися, якою ціною нашим предкам далася нинішня свобода і незалежність», – прокоментував Віталій Войцехівський.

Зазначимо, що гітлерівці захопили Золотоношу після запеклих боїв 19 вересня 1941 року Окупація тривала 2 роки і 3 дні. Було знищено майже всі промислові підприємства, зірвано 2 залізничні станції, перетворено на руїни 438 громадських, культурно-освітніх і житлових будівель, серед яких 10 шкіл, 2 технікуми, 2 театри, лікарня та кінотеатр.