З 1 липня в Україні почали діяти правила округлення при розрахунку готівкою, тобто всі  підприємства торгівлі і сфери послуг будуть округляти загальну суму чека при готівкових розрахунках.

Згідно з постановою НБУ, у разі відсутності монет дрібних монет номіналами 1, 2, 5 і 25 копійок у покупця або продавця при розрахунку необхідно округлити здачу. Правила округлення засновані на арифметичних правилах: якщо сума розрахунку закінчується на 1, 2, 3, 4 копійки – вона округляється до 0 в сторону зменшення суми; якщо сума розрахунку закінчується на 5, 6, 7, 8, 9 копійок – вона округляється до 0 в бік збільшення суми, пише “Zmi.ck.ua”.

При цьому на безготівкові розрахунки це правило не поширюється. Тобто, розраховуючись карткою оплата  проходить без округлення суми.

Черкасці говорять: як копійка ведеться, то й добре живеться. Тож, безготівковий розрахунок черкащанам у поміч. А якщо закінчився строк дії картки чи взагалі її не має, то оформлення карток можливе у будь-якому відділенні ПриватБанку за кілька хвилин (при наявності паспорту та ІПН коду). Тут черкащанам безкоштовно допоможуть у відкритті будь-яких карток – кредитних, валютних чи карток для соціальних виплат.

У Черкаській області кількість підприємців, що встановлюють термінали, невпинно зростає. ПриватБанк з початку проголошення курсу cashless додатково встановив 4591 терміналів, це 80 % наших бізнесменів. При цьому зростає кількість сервісів для безготівкової оплати і бажання українців ними користуватися. Так, в 2018 році ми маємо ряд досягнень cashless розрахунків – 1,55 млн оплат, 18 міст України втілили безготівкову оплату проїзду за QR-кодами, де більше 10 тисяч українців оплачують проїзд смартфоном щодня.