Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області контролюють закупівлі комунальних установ. За результатами проведених моніторингів, співробітники Управління виявили невідповідність тендерних пропозицій учасника торгів умовам тендерної документації в закупівлі дров. Інформують у Черкаській ОВА.

Так, учасник торгів – філія “Смілянське лісове господарство” ДП “Ліси України” – виявився таким, що не відповідає умовам тендерної документації. У його пропозиції були відсутні необхідні документи, такі як рішення компетентного органу та актуальні сертифікати радіаційного обстеження деревини. Це не лише порушило правила торгів, а й спонукало до сумнівів щодо легальності використання бюджетних коштів Городищенською громадою.

Додатково, у торгах, проведених “Городищенським медичним об’єднанням” та відділом освіти Городищенської міської ради, цей учасник не представив документів переможця у визначений тендерною документацією спосіб.

У розрахунках за 2023 рік, фахівці здійснили 343 моніторинги на 2 млрд грн. Загалом, виявлено порушення законодавства на суму 1 млрд грн. Серед головних проблем – невідповідність тендерних пропозицій вимогам тендерної документації та складання тендерної документації не відповідно до вимог закону.

Завдяки ефективній роботі Управління Північного офісу Держаудитслужби в Черкаській області вдалося припинити сумнівні торги на понад 5 млн грн.