З приводу втручання в роботу сайту Черкаської міської ради мерія звернулась до кіберполіції. Про це в коментарі “Дзвін.media” повідомив міський голова Анатолій Бондаренко.

“Ми звернулися до кіберполіції, оскільки було втручання у роботу офіційного інтернет-ресурсу міської ради. Сподіваюсь, правоохоронці оперативно встановлять особи винних. Однак у нас є власні підозри, бо всі знають, що сайт було розроблено ще при попередньому міському голові Сергієві Одаричу, його обслуговували члени його команди, які й досі працюють в Черкасах і підтримують тісні зв’язки із нинішніми представниками групи Одарича у міськраді. Ми думаємо, що вони могли зберегти доступ до сайту, і могли ним скористатись”, – повідомив Бондаренко.

На разі роботу сайту повністю відновлено.

Між тим, нагадаємо, учора, 17 лютого 2020 року, офіційний ресурс Черкаської міської ради (http://chmr.gov.ua) зазнав несанкціонованого втручання. Диверсія стосувалася “коригування” біографії міського голови, яку було переписано словами головних його опонентів у міськраді.

Утім, попри явне бажання “пожартувати” з міського голови, хакери не врахували, що вони вчинили кримінальний злочин. Загалом, інцидент тягне на кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361 Кримінального кодексу України: незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп’ютерів), систем та комп’ютерних мереж, що спричинили перекручення або знищення комп’ютерної інформації чи носіїв такої інформації. Подібні дії караються штрафом до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.