Штаби кандидата у Призиденти України Юлії Тимошенко мають проблеми з виплатами. Загалом борги по країні оцінюють на суму в 250 млн. грн., пише “Інформатор”.

«На данний момент ми ще досі не погасили заборгованість по заробітній платі для спостерігачів на дільницях, членам ОВК і ДВК та агітаторам у регіонах. Сума боргу становить близько 10 млню доларів», –розповів співрозмовник видання.

Певні проблеми з виплатами є і на Черкащині. В розпорядженні “Кропиви” є декілька скарг, які надійшли на гарячу лінію “Батьківщини” з Черкащини, після першого туру виборів. Люди скаржилися на невиплату або неповну виплату обіцяних коштів за роботу в ДВК.

Журналісти дізналися у скаржників про стан виплат на сьогоднішні. Виявилося, що з чотирьох наявних скарг, борг закритий по двох ( ДВК № 711093 виборчий округ № 194 та № 711064 виборчий округ №195). Нагадаємо, що обласний виборчий штаб кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко, очолював депутат Черкаської міської ради від ВО “Батьківщина”, друг і соратник мера Черкас Бондаренка Юрій Тренкін.

Утім, проблеми із оплатою праці під час виборів у “Батьківщини” не вперше. Вони стабільно виникають під час усіх виборчих кампаній.

От тільки в цьогоріч в цій історії є особлива “родзинка” – у запалі передвиборчої боротьби керівництво обласної “Батьківщини” разом іх мером Черкас, головою облорганізації політсили, – спробували зірвати розрахунки із штабами своїх опонентів із БПП. Пригадуєте, як голова фракції “Батьківщина” у облраді Михайло Мушієк разом із Бондаренком громили офіс громадської організації, близької до Блоку Петра Порошенка, де видавали гроші виборчим волонтерам? Скандал набув загальноукраїнського розголосу, було порушено кримінальну справу за підкуп виборців, адже саме на цьому наполягали “батьківщинівці”.

Насправді ж знайдено було списки людей із сумами навпроти прізвищ – по 2 і 4 тисячі гривень, та гроші. Зрозуміло, що суми надто великі, як для підкупу безпосередньо записаних у списках громадян, і надто малі, якщо припустити, що вони їх мали роздати виборцям. Ні в кого, хто хоч колись брав участь у виборчих кампаніях не було сумніву, що мова йшла про оплату за роботу. Звісно, в законі зоборонено штабам додатково платити членам ДВК та ОВК, наймати агітаторів. Однак зрозуміло і те, що її намагатимуться обійти будь-якими способами, адже без додаткової оплати за копійчану зарплату від держави у комісіях ніхто не захоче працювати – робота важка, нервова і може затягнутись на кілька діб. Що ж до так званих агітаторів – людей, які роздають друковану продукцію в наметах, розносять по хатах і поштових скриньках – то тут без оплати і поготів ніхто не працюватиме.

Зрештою, кожна робота має бути оплачена, і це розуміли всі штаби, за замовчуванням не чіпаючи цієї теми “порушення закону” у передвиборній боротьбі. Ця негласна “домовленість” діяла навіть у найзапекліших виборчих сутичках. До нинішніх виборів. Доки не вирішила “випендриться” черкаська “Батьківщина”. І цей випад більшість політичних кіл сприйняли, як удар нижче пояса: якщо політсила не дотримується ніяких домовленостей і правил, то вона перестає бути серйозним опонентом, а переходить в розряд “бєзпрєдєльщиків”, з якими просто немає про що говорити і домовлятись.

До речі, команда Бондаренка-Мушієка у Черкасах давно переступила цю межу політичної культури, а потім потягнула за собою і всю “Батьківщину” разом із Тимошенко.

Тож інформація про “кидалово” своїх власних членів ДВК, ОВК та агітаторів на гроші, у цьому контексті виглядає як цілком логічний вирок названій команді. І просто цікаво, а як “Батьківщина” збирається працювати на парламентських виборах і формувати ті ж самі сітки агітаторів та членів ДВК вже за пару місяців? Невже хтось тепер повірить їм на слово, зголосившись працювати на Леді Ю без фінансових гарантій?