Підприємиця і волонтерка із Золотоноші Марина Харченко створила 12 авторських сучасних мотанок з початку 2025 року. Одну із них — янгола у пікселі передала для доброчинної лотереї, вторговані кошти з якої додали на збір на позашляховик для військових з 35-ї окремої бригади морської піхоти.
Про те, що надихнуло на створення таких виробів, звідки переймала техніку, які використовує матеріали та чи збирається і надалі надавати вироби для доброчинних розіграшів, пані Марина розповіла Суспільному.
Першу ляльку пані Марина зробила на початку січня 2025 року — тоді в неї була тижнева відпустка:
“Ідея спробувати з’явилася якось сама собою. Уявила лялечку і вже знала, якою вона буде. Придбала матеріали – і вперед. За стилем вони виходили різні. Потім зробила дівчину-янгола, як оберіг. Для сукні використала піксельну тканину, з якої шиють одяг для військових, нею поділився родич, він розшиває броніки. Крила виготовила з обрізків спанбонду, вони завжди є в запасі, бо доводиться вирізувати маскувальні сітки. Для ніжності причепила мереживо. Лялька мені сподобалася”, — розповіла вона.
Мотанку-янгола використали для доброчинної лотереї, розповіла Марина Харченко:
“Лялечку розіграли в лотерею за донати, учасники купували номерки. Ми сумнівалися з волонтеркою-організаторкою, яку суму ставити. Вдалося вторгувати дві з половиною тисячі гривень. Цю суму додали до збору на позашляховик для військових із 35-ї окремої бригади морської піхоти. Також символічний момент стався — переможцем лотереї виявився наш захисник. Він відправив приз додому. Мені хотілося, щоб янгол оберігав його та родину. Дуже зворушливі почуття виринули в душі. Кошти з розіграшу ще однієї ляльки передано жінці, яка зараз перебуває на лікуванні”, — розповіла Марина.
Зі слів пані Марини, свої ляльки вона називає мотанками, проте техніка їхнього створення дещо відрізняється від традиційної. Вони осучаснені, бо вбрання для них пошите:
“Краще називати — інтер’єрна лялька з елементами мотанки, бо ж автентичну роблять без використання голок. Я вирішила їх осучаснити. Уважно дивилася в інтернеті, як намотувати сакральний хрест на обличчі. Візерунок вимальовується сам. Десь ширший, десь вужчий. Його намотую тільки з позитивним настроєм. Та й загалом за творчий процес беруся тільки з гарними думками”.
Висота виробу — 45 сантиметрів, тримається на спеціальній дерев’яній підставці, пояснила майстриня.
“Щоб зробити ляльку, потрібна різноманітна тканина. Голова й ручки — з білого ситцю, всередині вата. Сукні шиє мама за моїм аматорським ескізом, вона технолог швейного виробництва. Волосся — з ниток. Спочатку із в’язальних, але, як на мене, вони мають грубуватий вигляд. Тому замінила на муліне. Прикраси, віночки, квіти доповнюють образ. Дерев’яні підставки випилює і шліфує мій хрещеник, хлопець погодився допомогти. Його тато у війську, з 2014 року бере участь у бойових діях”, — додала вона.
Всі ляльки різні, розповіла Марина, серед них є одна чимось особлива — в чорному тоні: “Конотопську відьму” попросила зробити дружина військового.
“Я хвилювалася, чи прийдеться замовниці до вподоби. Яка я була рада, коли дізналася, що «відьмочка» саме така, яку вона хотіла! Жінка запевнила, що в неї присутнє безумовне відчуття, що мотанка охороняє. Я зробила в такому стилі схожу. Перша, яка вже у власниці, тримає в руках посох. Другій я вручила амулет «ловець снів». В декоруванні ляльок використала справжнє пір’я. Люди, в яких цікавилася, чи могли б мені дати його, дивувалися — нащо чорне пір’я? Зрештою, придбала декоративне в черкаському магазині. Тоді жартувала, що жоден птах не постраждав”, — поділилася подробицями майстриня.
“Комусь мотанка у зеленому схожа на весну. Сучасна україночка у вишиванці і джинсовій спідниці викликає у глядачів інші асоціації. Я не даю їм імен. То вже на розсуд майбутніх власників. Готові ляльки лишаються в мене, поки їх не придбають або знову не проведемо лотереї чи аукціон. Волонтери звертаються. Можу виконати замовлення — на створення однієї йде приблизно доба. Потреб вистачає. Торік я робила енергетичні батончики, всього передала військовим близько 250 кілограмів. Долучаюся до зборів. Працюємо в тилу кожен в межах власних сил, шукаємо джерело натхнення, даруємо приємні емоції одне одному”, — додала Марина Харченко.
КОМЕНТАРІ
То не дорога, навіть не напрям... Як добиратися, пішки?
Капітального ремонту дороги Золотоноша - Драбів не планується - "ДЗВІН" · 3 hours ago
Нарешті. Ще б й газ відключили і еоектроенергію.
В абонентів Черкаської ТЕЦ близько двох тижнів не буде гарячої води · 5 days ago
А пилорама пилить бабки!!!
Нардеп від Черкащини задекларував 1,8 млн доходу від наукової діяльності · 6 days ago
і це українці? ні! це - малороси🤮
Понад 450 релігійних громад на Черкащині залишаються з московською церквою · 2 weeks ago
Цікаво, коли зеля отримає свої 3 роки?...
Засудили черкащанина, що не прийшов до ТЦК за рекомендацією колег · 2 weeks ago
Як ці вилупки можуть заробляти більше, ніж військові, які ризикують кожну хвилину своїм життям?!
Три квартири і зарплата у 500 тисяч: що задекларувала черкаська “Слуга народу” · 3 weeks ago
А фото Кіровоградської бригади
240 виїздів, що рятують життя: на Черкащині працюють безкоштовні мобільні гінекологічні бригади · 3 weeks ago
То хлопці робіть висновки!!!
Черкаський ветеран, який був у полоні, півтора року оформлював ту ж групу інвалідності, що і депутат облради за три місяці · 3 weeks ago
Воно б мало гарний виховний ефект для зрадників, пов.....им на бір..зє.
На Черкащині СБУ затримала наводчика російських ракет · 4 weeks ago
У кого, в такому віці, немає підвищеного артеріального тиску?
Під час судового засідання митрополиту Феодосію викликали “швидку” · 4 weeks ago
Понаїхало бидла всякого!!!
Вандали вкотре поламали лавки в одному з скверів Черкас · 1 month ago